Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • domowe receptury
  • kosmetyki naturalne
  • przeciwbólowy olejek
  • na przeziębienie
Domowe receptury, olejek, na przeziębienie, bóle mięśni,
Przeciwbólowa ziołowa mieszanka olejków

To wszechstronny kosmetyk, który możemy stosować w razie bólu głowy, bólu i spięcia mięśni, w celu zwiększenia ruchomości stawów. Kiedy w sezonie grypowym kichamy i kaszlemy lub czujemy, że bierze nas przeziębienie, wcierajmy parę kropel w klatkę piersiową.

 

 

Olejki eteryczne zawarte w tym specyfiku działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo oraz łagodzą siniaki. Jeśli dodatkowo wykonujemy masaż, środek poprawia ukrwienie w podrażnionych miejscach, a tym samym przyspiesza ich gojenie. Olej kokosowy i masło shea sprawiają, że kosmetyk szybko się wchłania i regeneruje uszkodzone tkanki.

Składniki:

2 łyżki stołowe bazowego oleju sojowego, migdałowegoz orzechów makadamia lub oliwy extra virgin

1 łyżka stołowa kokosowego oleju bazowego, nierafinowanego

1 łyżka stołowa masła shea

20 kropli olejku eterycznego z brzozy cukrowej

15 kropli olejku eterycznego eukaliptusowego

10 kropli olejku eterycznego z kocanki

10 kropli olejku eterycznego z rozmarynu

5 kropli rumiankowego olejku eterycznego

Zalecane do: łagodzenia siniaków, bólów głowy, stóp i innych, objawów artretyzmu, zesztywnienia mięśni, ukąszeń przez owady, zatkanych zatok

Zastosowanie: w razie potrzeby, lecz nie częściej niż 3 razy dziennie

Czas przygotowania: około 30 minut plus noc na zastygnięcie

Uwaga: każdorazowo wstrząśnij przed użyciem

Uzyskana ilość: około ¼ szklanki lub 55 gramów

Przygotowanie:

W małym rondelku na niewielkim ogniu lub w podwójnym garnku podgrzewaj wszystkie składniki z wyjątkiem olejków eterycznych, aż olej kokosowy i masło shea się roztopią. Zestaw z ognia i odczekaj 10–15 minut, by mieszanka się wystudziła. Kilka razy zamieszaj. Wlej olejki eteryczne bezpośrednio do pojemniczka. Następnie dodaj mieszankę oleju i masła. Zamknij i energicznie potrząśnij. Ze względu na zawartość masła shea preparat osiąga przejrzystą, kremową i oleistą konsystencję dopiero po 12 godzinach.

Należy odstawić buteleczkę na noc, a rano, po silnym wstrząśnięciu, jest gotowa do użycia. W chłodnym miejscu (10−15°C), mieszanka szybko gęstnieje. Aby ją rozrzedzić, trzeba umieścić buteleczkę w gorącej kąpieli wodnej na 5 minut. Tego preparatu nie trzeba przechowywać w lodówce, lecz należy go zużyć w ciągu 6−12 miesięcy, aby zachował właściwości i świeżość.

Jak stosować: To wszechstronny kosmetyk. Nałóż kilka kropli na skronie w razie bólu głowy lub wmasuj bezpośrednio w bolące, spięte mięśnie, aby uniknąć stłuczeń i siniaków. Możesz go też stosować w przypadku artretyzmu w celu zwiększenia ruchomości stawów lub złagodzenia bólu stóp. Kropla olejku zmniejsza ból po ukąszeniu przez owady. Kiedy w sezonie grypowym kichamy i kaszlemy lub czujemy, że bierze nas przeziębienie, wcierajmy go w klatkę piersiową.

 

Aromaterapia, składniki kosmetyków znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Ziołowy udrażniający zabieg parowy

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

 

 

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl