
Tę parówkę można stosować regularnie do łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i zapalenia zatok ale także jako zabieg nawilżający i pielęgnujący na twarz. Sprawdź, jak działa…
Składniki:
3–4 szklanki wody destylowanej lub oczyszczonej
2 łyżeczki liści mięty pieprzowej lub eukaliptusa alternatywnie kilka kropli olejku z mięty pieprzowej lub eukaliptusa
1 łyżeczka korzenia żywokostu lub prawoślazu
1 łyżeczka liści rozmarynu alternatywnie kilka kropli olejku z rozmarynu
1 łyżeczka liści tymianku alternatywnie kilka kropli olejku z tymianku
Zalecane do: łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i zapalenia zatok
Zastosowanie: codziennie, ale nie dłużej niż 5 dni z rzędu, gdyż mogłoby to podrażnić skórę; kieruj się własnym uznaniem
Czas przygotowania: około 10–15 minut
Przechowywanie: nie przechowuj, lecz przygotuj jednorazową porcję
Ilość: na 1 zabieg
W rondelku zagotuj wodę. Zestaw z ognia i dodaj zioła, przykryj i odstaw do zaparzenia na 5 minut. Garnek z naparem postaw w bezpiecznym, stabilnym miejscu, w którym możesz wygodnie usiąść na 10 minut.
Jak stosować: Zdejmij z garnka pokrywkę. Narzuć na głowę, ramiona i garnek duży ręcznik, aby powstało coś w rodzaju namiotu. Z zamkniętymi oczami i twarzą nachyloną nad garnkiem w odległości około 20−25 centymetrów (aby nie poparzyć sobie skóry i płuc) głęboko oddychaj i relaksuj się, gdy para dociera do zatok, płuc i gardła.
Tą parówkę może również wykorzystywać jako zabieg parowy na twarz. Wówczas zacznij od oczyszczenia skóry, a po zabiegu spryskaj twarz ciepłą wodą i użyj ulubionego toniku lub środka ściągającego oraz preparatu nawilżającego.
Tę parówkę mogą regularnie stosować wszyscy z wyjątkiem osób cierpiących na trądzik z naciekami lub trądzik różowaty, mających cerę bardzo wrażliwą, spieczoną słońcem, spierzchniętą od wiatru skórę albo naczyniową oraz chorych na astmę. Para mogłaby nasilić ich dolegliwości.
Olejki aromaterapeutyczne i składniki kosmetyków znajdziesz w zielonysklep.com
Przeczytaj także: W trosce o dłonie: moczenie w oleju rycynowym
Opracowanie na podstawie:
Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl