Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • aromaterapia
  • afrodyzjaki
  • werbena
  • paczula
aromaterapia, afrodyzjaki, werbena, paczula, drzewo różane, olejki eteryczne,
Naturalne afrodyzjaki roślinne w kroplach

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważnym i czułym jest zmysł węchu, gdyż większość reakcji ma charakter podświadomy. Jesteśmy otoczeni zapachami, które wnikają w nas i wpływają na nasze działanie. Przywołują wspomnienia: zapachy dzieciństwa, pierwszej miłości. Bodźce zapachowe silnie oddziałują na nasze samopoczucie, stan psychiczny oraz fizyczny. Zapachy, które pomagają w przywabianiu partnerów, zwiększają ochotę na cielesne obcowanie, jak i przyjemność z tego płynącą, wykorzystujemy jako afrodyzjaki.

 

Olejek drzewo różane

To olejek eteryczny pozyskiwany w procesie destylacji z drewna drzewa różanego o bardzo przyjemnym korzenno - kwiatowym zapachu, który działa jak afrodyzjak: stymuluje namiętność i pobudza libido. Olejek posiada właściwości przeciwzmarszczkowe: wygładza, regeneruje i uelastycznia naskórek. Działa kojąco i łagodząco. Relaksuje, przywracając równowagę i spokój umysłu, ponieważ stabilizuje centralny układ nerwowy. Pomaga w łagodzeniu bólów mięśniowych i bólów głowy oraz pobudza tkanki do naturalnej regeneracji. Jest stosowany w kosmetyce w preparatach przeciwzmarszczkowych i przeciwstarzeniowych oraz w aromaterapii do masaży relaksacyjnych.

Olejek paczula

To olejek eteryczny: naturalny, roślinny wyciąg z liści paczuli wonnej. Wykazuje właściwości antybakteryjne, delikatnie pobudza i poprawia nastrój, wspomaga walkę z cellulitem, uznawany jest za afrodyzjak. Wpływa korzystnie na układ nerwowy, uspokajając i rozjaśniając przy tym umysł. Zwalcza uczucie niepokoju, gniewu, smutku, stymuluje wydzielanie hormonów szczęścia. Jest pomocny osobom cierpiącym na depresję. Ma działanie antyseptyczne i przeciwgrzybicze. Reguluje gospodarkę płynami, działa moczopędnie i przeciwzapalnie. Przeciwdziałanie cellulitis i wspomaga usuwanie obrzęków. W kosmetyce zalecany jest dla skóry dojrzałej, wymagającej regeneracji.

Olejek werbena

To olejek eteryczny otrzymywany z liści i kwiatów werbeny poprzez destylację parą wodną. Posiada bardzo intensywny cytrynowy zapachu. Jest niezwykle silnym afrodyzjakiem. Ze względu na ograniczoną ilość surowca oraz wymagający proces produkcji, jest produktem ekskluzywnym. Pojawia się w składzie kosmetyków organicznych, ekologicznych oraz luksusowych. Może być składnikiem praktycznie każdego kosmetyku: żelów pod prysznic, szamponów, kremów, balsamów do ciała, itp. Najczęściej wykorzystuje się jego walory zapachowe i często stosuje się jako składnik perfum. Polecany jest do pielęgnacji skóry dojrzałej: działa tonizująco i ujędrniająco.

Wybrane olejki eteryczne znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Aromaterapia na poprawę nastroju

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

 

 

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl