Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • aromaterapia
  • olejki eteryczne
  • bergamotka
  • ylang ylang
aromaterapia, ylang ylang, bergamotka, geranium
Aromaterapia na poprawę nastroju

Czy wiesz, że struktura molekularna czystego roślinnego olejku eterycznego jest tak mała, że już po kilku minutach od zaaplikowania wykrywa się go w oddechu oraz krwi? Wyobraź sobie, jak wiele korzyści odnosi skóra, błyskawicznie wchłaniając te cuda natury: regenerujące i upiększające i relaksujące…

 

 

Bergamotka (Citrus bergamia)

Właściwości i zastosowanie kosmetyczne: Olejek bergamotowy tłoczony na zimno ze skórki owocu, stosowany jest do aromatyzowania herbaty Earl Grey. Ma bogaty, głęboki, kwiatowo-cytrusowy zapach, który działa odświeżająco, równoważąco; łagodzi niepokój, napięcie nerwowe i depresję. Jest używany do przyrządzania balsamów nasennych oraz wywołujących marzenia senne. Przeciwskazania: Nie należy stosować u kobiet w ciąży oraz chorych na padaczkę. W przypadku osób o wrażliwej cerze, może uczulać na światło i podrażniać skórę.

Ylang ylang (Cananga odorata)

Właściwości i zastosowanie kosmetyczne: Ten słodki, nieco lepki, pikantny i kwiatowy olejek eteryczny może śmiało konkurować z olejkiem różanymi i jaśminowym o miano jednego z najbardziej egzotycznych aromatów, jakie w ogóle istnieją. Jego zapach rozluźnia mięśnie oraz wycisza ośrodkowy układ nerwowy, reguluje nastrój, uspokaja umysł i działa antydepresyjnie. Ponadto olejek reguluje wydzielanie łoju w przypadku wszystkich rodzajów cery. Stosuje się go w recepturach olejków do ciała i do masażu oraz perfumach kwiatowych, balsamach do ciała, kremach oraz balsamach nasennych. Doskonale komponuje się z takimi olejkami eterycznymi jak: cytrusowe, kwiatowe, cedrowe oraz korzenne. Kiedy odczuwamy niepokój, należy wdychać zapach olejku ylang ylang bezpośrednio z butelki lub aplikować go na wewnętrzną stronę nadgarstków, za uszami oraz pod kolanami.

Geranium (Pelargonium graveolens lub Pelargonium x asperum)

Właściwości i zastosowanie kosmetyczne: Ten olejek eteryczny nazywany jest po prostu „geranium”. Obie podane nazwy botaniczne są prawidłowe. Świeży, różany, „zielony” zapach, który poprawia nastrój i przywraca równowagę, pochodzi z liści, łodyg i kwiatów. Wdychanie go zmniejsza stres, zmęczenie i niepokój. Pobudzający, lekko ściągający olejek jest używany przy opuchliźnie nóg spowodowanej słabym krążeniem. To także doskonały dodatek do mieszanki olejków do masażu antycellulitowego oraz eliksir do twarzy dla skóry dojrzałej, mieszanej i zniszczonej przez warunki środowiskowe. Reguluje wydzielanie łoju, dlatego jest odpowiedni do wszystkich rodzajów skóry.

Wybrane olejki aromaterapeutyczne znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Zrób to sam: składniki naturalnych kosmetyków

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl