Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • receptury
  • kosmetyki
  • naturalne
  • repelenty
naturalne repelenty, domowe receptury,
Co zrobić, aby w twoim domu nie było robaków?

Jeśli chcesz się pozbyć ze swojego otoczenia nieprzyjemnych insektów, wypróbuj dawne metody: od stuleci stosuje się ostre zioła, aby pozbyć się uciążliwych robaków i fruwających owadów. To niedrogi, skuteczny, nietoksyczny i przyjemny dla zmysłów sposób.

 

 

Napełnij małą miseczkę lub muślinowy woreczek suszonym rozmarynem, tymiankiem, pączkami lawendy, trocinami cedrowymi, trawą cytrynową, miętą pieprzową i wrotyczem (lub ich mieszanką) oraz umieść zioła w spiżarce, pod łóżkiem i umywalką, w szafach i szufladach, na blacie kuchennym, w pobliżu otwartych okien oraz klimatyzacji.

Dodaj kroplę lub dwie olejku eterycznego z cedru, mięty pieprzowej, rozmarynu, citronelli lub trawy cytrynowej do miseczki lub woreczka z potpourri, aby wzmocnić działanie odstraszające insekty.

Warto pamiętać, że owady najbardziej lubią: wilgoć lub stojącą wodę, ciepło, żywność leżącą na wierzchu, lepkie blaty i podłogi, butwiejące drewno oraz zapach ludzkiego potu i wydychanego powietrza. Staraj się dbać o dom i utrzymywać go w czystości, aby nie zachęcać szkodników do zagnieżdżenia się w nim.

Uwaga: Przed wyjściem z domu nie spryskuj się pachnącymi kosmetykami (poza środkiem odstraszającym owady), takimi jak woda kolońska, woda po goleniu, perfumowany dezodorant, nie używaj pastylek miętowych odświeżających oddech, żelu do włosów, olejku do kąpieli… Owady kąsające lubią te same zapachy, co my.

 

Naturalne repelenty i na ukąszenia znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Jak poradzić sobie z ukąszeniami owadów i świądem

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

 

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl