Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ukąszenia owadów
  • świąd
  • domowe receptury
  • naturalne remedia
ukąszenia owadów
Jak poradzić sobie z ukąszeniami owadów i świądem

Owady może i są małe, ale mogą być bardzo uciążliwe, a ich ukąszenia mogą wywołać irytujący, silny świąd i stan zapalny. Na szczęście istnieje wiele naturalnych sposobów, które w takiej sytuacji przynoszą ulgę i są zdumiewająco skuteczne.

 

 

Oto kilka praktycznych porad:

- Bezpośrednio na ukąszone miejsce nanieś mieszaninę sody oczyszczonej i wody. Zostaw ją na przynajmniej godzinę.

- Aby przygotować kąpiel, która pomoże na swędzenie, wsyp do wanny ½−1 szklanki sody oczyszczonej pod bieżącą letnią wodą i zanurz się w niej na 15−20 minut.

- Nalej kroplę olejku eterycznego z lawendy lub drzewa herbacianego bezpośrednio na ukąszone miejsce, dzięki czemu zmniejszysz stan zapalny i zapobiegniesz infekcji.

- Przygotuj roztwór z 1 części octu jabłkowego i 3 części wody i przemyj nim podrażnioną skórę. Powtarzaj czynność kilkakrotnie do chwili, gdy świąd przestanie być dokuczliwy.

- Nanieś na każde ukąszenie kroplę oleju z neem. Ziele to w naturalny sposób wychładza oraz ma właściwości antybakteryjne. Koi wiele rodzajów podrażnień skóry.

- Spryskaj lub przetrzyj czystym sokiem aloesowym (najlepiej schłodzonym) ukąszone miejsce. Działa kojąco na skórę i złagodzi świąd.

 

Olejki eteryczne znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Olejki do aromaterapii Sattva

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl