Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki naturalne
  • zrób to sam
  • balsam
  • na sen
balsam na sen, domowe receptury, przepis, kosmetyk,
Balsam „by spać, a nawet śnić”

Ten balsam jest absolutnie niebiański! Jeśli powąchasz ten cytrusowo-kwiatowy specyfik, to już nie musisz się obawiać bezsenności. Podobno zawarte w nim olejki eteryczne otwierają kanały energetyczne odpowiedzialne za spokojny sen i twórczą wizualizację, a jednocześnie rozluźniają ciało i umysł. Tego kosmetyku możesz używać też na ból głowy lub szyi oraz napięcie ramion albo kiedy czujesz się niespokojny i rozdrażniony.

 

Składniki:

5  łyżek stołowych sojowego oleju bazowego

1  łyżka stołowa wosku pszczelego

1  łyżka stołowa masła kakaowego

1  łyżka stołowa masła shea

20  kropli olejku eterycznego z pomarańczy

20  kropli mandarynkowego olejku eterycznego

15  kropli olejku eterycznego geranium

15  kropli lawendowego olejku eterycznego

10  kropli olejku eterycznego neroli

5  kropli waniliowego olejku eterycznego (opcjonalnie)

4  krople olejku eterycznego z róży damasceńskiej (opcjonalnie)

Zalecane do: łagodzenia objawów bezsenności i bólów głowy, rozluźnienia mięśni, uspokajania rozdrażnionych dzieci w wieku powyżej 2 lat

Balsam wywołuje spokojne, twórcze sny. Z olejkami eterycznymi czy bez nich wspaniale sprawdza się także jako balsam do rąk, stóp, paznokci i ust.

Czas przygotowania: około 30 minut plus 12 godzin na zastygnięcie 

Uzyskana ilość: około ½ szklanki lub 110 gramów

W małym rondelku na niewielkim ogniu lub w podwójnym garnku połącz wszystkie składniki z wyjątkiem olejków eterycznych i ostrożnie je podgrzewaj, aż wszystkie substancje stałe się roztopią. Zestaw z ognia, zamieszaj kilka razy, a następnie odczekaj 5 minut, aby mieszanka się schłodziła. Dodaj olejki eteryczne i zamieszaj ponownie.

Przelej do pojemnika, przykryj papierowym ręcznikiem i odczekaj 15 minut, aż kosmetyk się schłodzi, po czym zakręć. Pozostaw na noc, by balsam zgęstniał w temperaturze pokojowej. Wśród składników są zarówno masło kakaowe, jak i masło shea, balsam może więc nieznacznie zmieniać konsystencję w ciągu kolejnych 24 godzin.

Uwaga: Ten preparat zawiera lotne olejki cytrusowe. Ich zapach i właściwości lecznicze ulatniają się szybciej niż w przypadku innych olejków, co sprawia, że balsam ten jest o wiele mniej trwały niż większość opisanych tu balsamów i maści. Choć balsam można stosować przez rok, jego zapach stanie się coraz słabszy.

Tego preparatu nie trzeba przechowywać w lodówce, lecz należy zużyć go w ciągu 6−8 miesięcy, aby zachował świeżość i właściwości.

Jak stosować: Rozetrzyj odrobinę balsamu pod nosem, na szyi, skroniach, klatce piersiowej i plecach, a nawet na podeszwach stóp. Głęboko wdychaj jego zapach i poczuj błogość.

 

Wybrane składniki kosmetyków oraz olejki eteryczne znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Przelamywanie starych wzorcow emocjonalnych a aromaterapia

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

 

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl