Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • masaż ajurwedyjski
  • olejki eteryczne
  • pielęgnacja skóry
  • receptury ajurwedyjskie
olejki w masażu
Aromatyczne olejki w masażu

Olejki do kąpieli i masażu oraz olejki do ciała łatwo zrobić samodzielnie. Znakomicie nawilżają i natłuszczają skórę, szybko się wchłaniają, pobudzają krążenie, odżywiają tkanki. Najlepszym olejem bazowym jest olej z jojoby. Wypróbuj działanie olejku egzotycznego z kadzidłowcem i goździkami.

Lżejsze oleje bazowe, które można używać w olejkach do ciała, to: olej z pestek moreli, migdałowy, słonecznikowy, z orzechów laskowych, z orzechów makadamia.

Olej sezamowy, z awokado i oliwa extra virgin są ciężkie i mają silny aromat, nie przez wszystkich lubiany. Olej sezamowy sprawia, że skóra jest aksamitnie gładka. Wiele osób preferuje nierafinowany olej kokosowy ze względu na jego przyjemny zapach.

 

Olejek egzotyczny

Ten odżywiający skórę olejek rozgrzewa ciało, pobudza krążenie i pozytywnie wpływa na nastrój. Jest wspaniały do zniszczonej warunkami atmosferycznymi i dojrzałej skóry, która potrzebuje tonizacji, odnowy i naprężenia. Można go też używać jako perfum o egzotycznym zapachu.

Jest zalecany do wszystkich rodzajów skóry z wyjątkiem wrażliwej. Czas przygotowania to 10 minut.

Jakich składników użyć? 1 szklanka oleju bazowego z jojoby, 30 kropli olejku eterycznego neroli, 20 kropli kardamonowego olejku eterycznego, 20 kropli imbirowego olejku eterycznego, 10 kropli olejku eterycznego z kadzidłowca, 5 kropli goździkowego olejku eterycznego

Jak przygotować? Połącz wszystkie składniki w buteleczce. Mocną ją zakręć i potrząśnij energicznie.

Olej bazowy z jojoby w chłodnym miejscu twardnieje. Aby go zmiękczyć przed użyciem, zostaw go w temperaturze pokojowej na godzinę lub postaw buteleczkę w płytkim garnku z gorącą wodą na 10 minut.

Jak stosować? Do kąpieli wlej 2 łyżeczki pod bieżącą wodą. Używaj po prysznicu jako olejku do ciała lub do masażu.

Stosowanie jako perfumy. Wymieszaj olejki eteryczne z 1 łyżką stołową bazowego oleju z jojoby i przechowuj w szklanej buteleczce. Zakręć ją szczelnie i energicznie potrząśnij. Gdy tylko zechcesz, nanieś odrobinę na miejsca, które zawsze są ciepłe: na podstawę szyi, wewnętrzną stronę nadgarstków czy pod kolana.

Do skóry wrażliwej stosuj ostrożnie i unikaj kontaktu z błonami śluzowymi. Preparatu nie trzeba przechowywać w lodówce, lecz należy go zużyć w ciągu kilku miesięcy, aby zachował aromat i właściwości.

 

Olejki do ciała oraz oleje do masażu znajdziesz w zielonysklep.com - zobacz tutaj.

Przeczytaj także:

Oleje w pielęgnacji ciała - część 1 

Zastosowanie olejów w masażu leczniczym

Jak pielęgnować suchą skórę

 

 

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe. Stephanie Tourles. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl