Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • świeży oddech
  • pasty do zębów
  • kosmetyki naturalne
  • zdrowy styl życia
pasty do zębów
Świeży oddech - odetchnij z ulgą

Nieprzyjemny zapach z ust może stać się utrapieniem. Na zdrowy oddech wpływa odpowiednia higiena jamy ustnej oraz właściwa dieta i dobre trawienie. Masz problem z brzydkim zapachem z ust? Wypróbuj nasze pomysły na odświeżenie oddechu: nasiona kopru, olejek z mięty pieprzowej, rozmaryn, mirra.

Jeśli zajdzie potrzeba, abyś odświeżył oddech, a nie chcesz używać syntetycznych aromatyzowanych gum i drażetek, to wypróbuj następujące sposoby.

Żuj kilka nasion kopru włoskiego. To nie tylko odświeża oddech, ale nasiona kopru pomagają również na wzdęcia i zaburzenia żołądkowe – dwie główne przyczyny nieprzyjemnego zapachu z ust.

Po posiłku mocno przyprawionym cebulą lub czosnkiem zjedz łodyżkę pietruszki. Pietruszka pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu pożywienia, a przy tym poprawia trawienie.

Kup buteleczkę olejku eterycznego z mięty pieprzowej, mięty zielonej lub chińskiej pomarańczy i noś ją ze sobą. Kiedy chcesz odświeżyć jamę ustną, zaaplikuj na język jedną kroplę.

 

Wypróbuj płyn do płukania ust z nalewki z mirry. Mirry używa się od tysięcy lat jako środka leczniczego, przeciwzapalnego i ściągającego. Dzięki niej dziąsła są mocne i zdrowe. Odświeżający płyn z mirry możesz przygotować samodzielnie. Jest zalecany do łagodzenia bólu dziąseł i zębów, infekcji jamy ustnej, a także nieprzyjemnego zapachu z ust.

Taki płyn przygotujesz w pięć minut. Weź 1 szklankę wody destylowanej i 1 łyżkę stołową nalewki z mirry. Wlej oba składniki do pojemnika ze szczelną pokrywką. Energicznie potrząśnij, aby się wymieszały. Preparatu nie trzeba przechowywać w lodówce, możesz nosić go ze sobą.

Bezpośrednio przed użyciem wstrząśnij pojemnikiem jeszcze raz, weź mały łyk płynu i płucz jamę ustną przez 30 sekund lub dłużej, a następnie wypluj.

 

Wypróbuj też miętowy płyn do płukania jamy ustnej. To prosta i orzeźwiająca mieszanka o intensywnym smaku, po której poczujesz świeżość oddechu. Jest zalecany do powszechnego użytku, zwłaszcza przez dzieci i osoby, którym nieprzyjemnie pachnie z ust lub którym krwawią dziąsła. Możesz stosować codziennie, zawsze gdy zajdzie potrzeba.

Weź 2 szklanki wody destylowanej, 2 łyżki stołowe liści mięty pieprzowej, mięty zielonej lub rozmarynu, 10 kropli nalewki z mirry.

W małym rondelku zagotuj wodę i zestaw z ognia. Dodaj wybrane zioła, przykryj i odstaw na 4 godziny do zaparzenia. Przecedź płyn, dodaj mirrę (działa jako łagodny środek antyzapalny i antyseptyczny) i wlej do buteleczki. Przechowuj w lodówce i zużyj w ciągu 7 dni.

Bezpośrednio przed użyciem potrząśnij buteleczką. Przepłucz jamę ustną, używając 1 łyżki stołowej płynu, a następnie wypluj go (jeśli przypadkowo go połkniesz, to nie szkodzi – znajdują się w nim same naturalne składniki).

 

Chcesz zadbać o właściwą higienę jamy ustnej? Wypróbuj nasze naturalne, ziołowe pasty do zębów Dabur – z bazylią, z neem, z goździkami, z pieprzem. Zobacz na zielonysklep.com.

 

Przeczytaj także:

Pielęgnacja zębów według ajurwedy

Imbir i lukrecja

Łopian i skrzyp - właściwości 

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe. Stephanie Tourles. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl