Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ścieżka jogina
  • transformacja
  • dyscyplina
  • praktyka
Ścieżka jogina

Jednym ze sposobów transformacji jest wycofanie się z ziemskiego życia i rygorystyczna dyscyplina fizyczna oraz umysłowa. Jeśli nie pozwalasz na to, by coś cię prowokowało, to tak jakbyś mieszkał w jaskini w Himalajach. Tak praktykują jogini.

 

 

Niektórzy jogini medytują w pozycji siedzącej nieprzerwanie przez całe lata w bardzo zimnym klimacie wysokich Himalajów, przyjmując możliwie jak najmniej pożywienia. Ich asceza, joga, oraz bierna akceptacja niskiej temperatury konserwuje ich ciała znacznie bardziej niż zanieczyszczone i pełne stresu środowisko naszych miast. Jogini różnią się od nas także motywacją – chcą żyć dłużej, by udoskonalić medytację.

Dlatego właśnie jogini czczą wielkiego Pana Śiwę, który nie jest „bogiem” w potocznym znaczeniu tego słowa. Stanowi on ucieleśnienie siły transformacji, która może przeobrażać wszystko. Zwany jest także bogiem śmierci, ponieważ proces transformacji jest tak potężny, że większość istot, które mu podlegają, nie jest w stanie zachować integralność swojej istoty, a zatem odchodzi.

Jogini praktykują jogę przez całe dziesięciolecia, dążąc do stopniowego, jednolitego i równomiernego zwężenia wszystkich kanałów oraz ogniskując swój żar w głębi ciała. Jednocześnie sublimują swą wewnętrzną siłę koncentracji, by być gotowym na przeobrażającą moc Śiwy. Każdy, kto chciałby podążać tą ścieżką, musi nauczyć się sztuki wewnętrznej koncentracji, określanej mianem ścieżki życia wewnętrznego.

 

Zobacz książki o jodze i ajurwedzie w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Lektury dla joginów

Opracowanie na podstawie:

Prakriti. Odkryj swoją prawdziwą naturę, Robert Svoboda, zielone-wydawnictwo.pl

 

 

 

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl