Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki naturalne
  • peelingi
  • zdrowa skóra
  • zapachy
Peelingi do ciała: gładka i błyszcząca skóra

Peelingi do ciała w postaci zapachowych soli i cukrów wygładzą, zmiękczą oraz nabłyszczą nawet najbardziej suchą i łuszczącą się skórę. Stanowią też świetny prezent pod koniec lata i zimą, kiedy skóra jest najbardziej szorstka.

 

Gładka skóra ciała, regularnie złuszczana, daje nie tylko większe poczucie komfortu na co dzień niż sucha, łuszcząca się skóra, ale także promienieje zdrowiem, zachowuje więcej wilgoci i elastyczności oraz dłużej wygląda młodo.

Jak wiemy, z naskórka − najbardziej zewnętrznej warstwy naszej skóry − codziennie są usuwane miliony martwych komórek. W miarę starzenia się skóra odnawia się jednak w coraz wolniejszym tempie, a zatem złuszczanie jej staje się coraz ważniejsze, jeśli ma być zdrowa i jędrna. Jeśli martwe komórki pozostaną na skórze, mogą się nawarstwiać i stworzyć barierę częściowo nieprzepuszczającą preparaty nawilżające. Taka spragniona skóra łatwiej się marszczy i gwałtownie starzeje.

Ręczne złuszczanie wspomaga naturalny proces pozbywania się martwego naskórka. Poza tym zapobiega wrastaniu włosów, pobudza krążenie oraz usuwa brud i łój bez użycia wysuszającego mydła.

Często w peelingach stosuje się sól, a niekiedy cukier. Sól morska stosowana z umiarem działa na skórę leczniczo, ale może wywoływać uczucie pieczenia i wysuszać skórę podrażnioną, wrażliwą, spieczoną słońcem, spierzchniętą od wiatru, cienką, dojrzałą lub jasną. Skóra tuż po goleniu lub depilacji będzie piec po kontakcie z solą. Stosujmy peeling solny, kiedy mam wyjątkowo brudną skórę lub musimy złuszczyć szorstki naskórek na kolanach, łokciach, dłoniach i stopach.

Jako bazę do peelingu stosuje się też granulowany brązowy lub biały cukier, ponieważ nigdy nie szczypie. Jednak mechaniczne tarcie skóry wrażliwej i cienkiej może wywołać podrażnienia. Oprócz tego, że cukier złuszcza poprzez ścieranie, działa także na poziomie chemicznym: zawiera kwas glikolowy rozpuszczający martwe komórki i oczyszczający skórę.

Zajrzyj do książki Domowe receptury na naturalne kosmetyki, poszukaj receptur i pobaw się przygotowywaniem własnych kosmetyków…

Naturalne kosmetyki do ciała znajdziesz w zielonysklep.com

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl