Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • olejki eteryczne
  • czarny pieprz
  • grejpfrut
  • oregano szałwia
czarny pieprz, grejpfrut, oregano, szałwia, olejki eteryczne,
Olejki eteryczne: czarny pieprz, grejpfrut, oregano, szałwia

Jeśli nie wierzysz, że skóra naprawdę może wchłonąć olejki eteryczne, to pomyśl o plastry naklejanych miejscowo na skórę: plastrach nikotynowych, antykoncepcyjnych. Olejki eteryczne ze względu na swoją strukturę molekularną bardzo szybko przenikają przez powierzchnię skóry, albo oddziaływać na nią. Poznaj właściwości niektórych z nich.

 

 

Czarny pieprz (Piper nigrum) olejek eteryczny

Właściwości i zastosowanie kosmetyczne: Silnie rozgrzewa, poprawia krążenie. Sprawdza się przy bólach reumatycznych, mięśniowych a także dla osób uprawiających sport po lub przed wysiłkiem, aby uniknąć skurczów czy urazów. Jego ciepły korzenny zapach zachwyca. Stosowany do odświeżania powietrza, kąpieli lub inhalacji, pobudza apetyt, wspomaga leczenie przeziębienia, bólu głowy, pomaga odzyskać siły. Ma działanie pobudzające i podniecające. W niskich dawkach stosowany jest jako afrodyzjak. Dodaje się go też do olejków do masażu

Grejpfrut (Citrus paradisii) olejek eteryczny

Właściwości i zastosowanie kosmetyczne: Wyrazisty, słodko-kwaśny, pobudzający aromat przywraca równowagę emocjonalną i poprawia nastrój. Dodaje się go do olejków do masażu w celu zmniejszenia opuchlizny i cellulitu. W eliksirach do twarzy stosuje się dla cery o zatykających się porach, trądzikowej oraz mieszanej. Działa uspokajająco na psychikę. Stanowi składnik balsamów nasennych.

Przeciwskazania: Nie należy go stosować u kobiet w ciąży oraz osób chorych na padaczkę. Może podrażniać skórę i uczulać na światło.

Oregano (Origanum vulgare), olejek eteryczny

Właściwości i zastosowanie kosmetyczne: Bogaty w fenole, kwasy fenolowe, flawonoidy, garbniki, błonnik, żelazo, wapń, fitosterole i witaminy A C E i K. Nazywany jest naturalnym antybiotykiem dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym. Rozcieńczony można stosować zewnętrznie przy wielu rodzajach infekcji do przemywania skóry. Kilka kropel olejku dodane do kąpieli ukoi zmysły i załagodzi problemy skórne.

Uwaga: Należy pamiętać aby olejek oregano stosować zawsze w postaci rozcieńczonej.

Szałwia (Salvia offi  cinalis) olejek eteryczny, liście

Właściwości i zastosowanie kosmetyczne: Ta wszechstronna roślina ma ostry, ziołowy, pikantny zapach. Napar, herbata lub olejek szałwiowy rozcieńczony w oleju bazowym są stosowane jako środek ścigający i antyseptyczny do cery tłustej, mieszanej, trądzikowej i normalnej, jako środek dezynfekujący drobne skaleczenia, otarcia i ukąszenia owadów, jako dezodorant do stóp. Płukanka z szałwii przyciemnia włosy. Wykorzystuje się ją też do płukania bolącego gardła.

 

Wybrane olejki eteryczne oraz składniki do robienia kosmetyków znajdziesz w zielonysklep.com

 

 

.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl