
W jodze gesty dłoni mają duże znaczenie. Różne pozycje dłoni podczas medytacji noszą nazwę mudr. Ten układ rąk, którego się teraz nauczymy poprawia pamięć i ułatwia naukę. To mudra wiedzy, pomoże nam w zdobywaniu wiedzy i zapamiętywaniu.
Uczymy się, ćwicząc
Usiądźcie wygodnie po turecku, w pozycji pioruna lub lotosu. Czubkiem kciuka dotknijcie czubka palca wskazującego. Trzy pozostałe palce wyprostujcie tak jak na obrazku. Pozostańcie w tej pozycji 5–15 minut.
Korzyści
- Ta mudra sprawia, że stajemy się bardziej inteligentni.
- Poprawia pamięć oraz zainteresowanie nauką.
- Ułatwia zmianę zachowania. Jeśli z natury jesteśmy drażliwi, kapryśni lub rozpieszczeni, zaczniemy zachowywać się grzeczniej.
- Dzięki niej umysł staje się spokojny i szczęśliwy.
- Wzmacnia układ nerwowy.
- Pozwala pozbyć się bólu głowy i bezsenności.
Drogie dzieci, róbmy postępy
Bądź jak rzeka, która nigdy nie staje i zawsze płynie dalej, by poznać inne kraje. Ciągle rób postępy i ciągle się rozwijaj, bo kto wiedzę zdobywa, nigdy nie przegrywa.
Dzięki tej książeczce nauczycie się prostych i przydatnych pozycji jogi, które nazywamy asanami. Jeśli będziecie je ćwiczyć z zapałem i radością, staniecie się zdrowsi, mądrzejsi i nie będziecie chorować. Pozycje jogi są bardzo łatwe. Musimy jedynie naśladować drzewa, zwierzęta, ptaki lub przedmioty…
Polecamy książkę: Dorastaj z jogą. Joga dla dzieci, Acharya Balkrishna
Dostępna w zielonysklep.com
Opracowanie na podstawie:
Dorastaj z jogą. Joga dla dzieci, Acharya Balkrishna, zielone-wydawnictwo.pl