Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ajurweda
  • masaż
  • głowa
  • oleje
Masaż głowy

Masaż głowy to jedno z najprzyjemniejszych i najbardziej relaksujących doświadczeń. Zioła pogłębiają działanie masażu, ponieważ odżywiają i wzmacniają cebulki włosowe i ułatwiają wzrost włosów.

Tradycyjnie stosuje się w tym celu wiele różnych olejków ziołowych.

Olejkiem bazowym jest zwykle olej sezamowy lub kokosowy, który stosuje się w przypadku włosów cienkich i pozbawionych blasku.

Można także użyć oleju migdałowego, który sprawia, że włosy stają się bardziej odżywione, miękkie i błyszczące. Z kolei oliwa z oliwek działa nawilżająco i świetnie odżywia skórę głowy. W przypadku włosów słabych i wypadających najlepiej sprawdzi się olejek kaktusowy.

Działanie poszczególnych olejków może być wzmocnione przez dodanie ekstraktów z drzewa sandałowego, jaśminu, kolendry, amli, cytryny czy rozmarynu. Przykładowo jaśmin nada włosom blasku, a dodatkowo pięknie pachnie.

Kiedy już cały olej wmasujesz w skórę głowy, pozostaw go na co najmniej 20 minut lub, jeśli to możliwe, na całą noc. Kiedy ciało odpoczywa, skóra lepiej wchłania składniki odżywcze. Taka kuracja bardzo odżywia skórę głowy, cebulki włosowe i same włosy.

Doskonale działa jako odżywka przed myciem głowy i stanowi najlepszy sposób na włosy przesuszone stosowaniem farb, trwałej ondulacji, elektrycznych wałków i suszarki, a także sprzyja wyrastaniu nowych zdrowych włosów.

Odżywczy olejek do włosów możesz zrobić samodzielnie. Przedstawiamy prosty przepis, który z łatwością przygotujesz w domu.

Potrzebne składniki:

3 łyżki olejków ziołowych (np. sezamowego lub kokosowego)

1 łyżka octu jabłkowego lub świeżego soku z cytryny

1 żółtko jajka

1 łyżka miodu

kilka kropel ulubionych zapachowych esencji

 

Wymieszaj wszystkie składniki i wmasuj w skórę głowy oraz we włosy. Naturalne kosmetyki są najbezpieczniejszym sposobem na podkreślenie i wzmocnienie naturalnego koloru włosów oraz przywrócenie im blasku oraz siły i grubości.

 

Opracowanie na podstawie:

Ajurweda a uroda. Jak być pięknym. Melanie Sachs. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa A-ti information services.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl