Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • zioła
  • kozieradka
  • herbata
  • trawienie
Herbatka z kozieradki

Ziołowa herbatka z kozieradki ma działanie wzmacniające i tonizujące, jest dobra na nerwy i trawienie. Wzmacnia układ oddechowy i układ rozrodczy. Jest pomocna przy zrzucaniu wagi będącej rezultatem zatrzymania wody w organizmie.

Kozieradka działa odmładzająco, zawiera duże ilości witaminy B i kwasu foliowego. Jest bardzo pożyteczna w czasie pierwszych sześciu tygodni po porodzie. Zwiększa laktację u kobiet karmiących.

 

Czas przygotowania: namoczenie na noc plus 5 minut

– wata, + pitta, – kapha

Składniki:

1 łyżeczka nasion kozieradki

1 szklanka wody

1/2 – 1,5 łyżeczki miodu (według uznania)

 

Przygotowanie:

Zmieszaj wodę i kozieradkę w małym naczyniu (może być półlitrowy słoik), pozostaw namoczoną na całą noc. Rano zagotuj wodę i nasiona. Odcedź nasiona i – jeśli chcesz, dodaj miodu.

Jeśli chcesz wzbogacić swoją herbatkę o dodatkową dawkę kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6, dodaj do niej łyżeczkę nasion CHIA. To bogate źródło białka, witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Zawiera także witaminy: E, B1, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk i miedź. Nasiona CHIA Bio – znajdziesz w naszym sklepie. Zobacz – Nasiona Chia Rainforest Foods.

 

Opracowanie na podstawie:

Ajurwedyjska książka kucharska. Jak zdrowo żyć i dobrze się odżywiać. Amadea Morningstar, Urmila Desai. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa A-ti information services, Kraków 2011.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl