Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • zdrowy wygląd
  • skóra
  • codzienne zabiegi
  • oczyszczanie
zdrowy wygląd, zabiegi, oczyszczanie skóry,
Aby przez całe życie wyglądać zdrowo i promiennie

Aby przez całe życie wyglądać zdrowo i promiennie oraz mieć pełne energii ciało, powinieneś przestrzegać siedem zasad zdrowego stylu życia, o których piszemy w kolejnych newsletterach. Do nich należy: codzienna troska o skórę, spożywanie jak największej ilości składników odżywczych, regularne picie czystej wody, usuwanie wewnętrznych i zewnętrznych złogów toksyn, codzienna aktywność fizyczna, umiarkowany kontakt ze światłem słonecznym oraz głęboki sen.

 

Krok 1. Codziennie dbaj o skórę

Ponieważ twoja skóra nieustannie wydziela zbędne składniki przemiany materii oraz pozbywa się martwych komórek (to brzmi okropnie, ale taka jest prawda), codziennie jej oczyszczanie to warunek konieczny, aby być pięknym. Stosujmy naturalne płynu do mycia twarzy, przeznaczone dla twojego typu cery. Jeśli stosujesz podkład, puder, róż lub wodoodporne kosmetyki do makijażu twarzy i oczu, to bezwzględnie musisz je zmywać przed snem, aby uniknąć zatkania porów, kanalików łzowych, pojawienia się wągrów i ewentualnego trądziku. Nawet jeśli nie nakładasz makijażu, dobrze jest umyć twarz przed snem, ponieważ naturalna warstwa łoju na skórze działa jak magnes na zanieczyszczenia i brud w powietrzu.

Skoro już mowa o brudzie, to warto przypomnieć, że telefon − twój osobisty lub w szczególności ten, którego używa wiele osób − jest zazwyczaj bardzo brudny. Przez to wygodne narzędzie do komunikowania się na twoje policzki, szczęki i usta przenoszą się ogromne ilości zarazków, brudu oraz tłuszczu. Zawsze myj swoją komórkę i telefon stacjonarny płynem antybakteryjnym lub zwykłymi mydlinami przynajmniej dwa razy w tygodniu. Jak z pewnością upominano cię w dzieciństwie, zawsze pamiętaj, by myć ręce i nie dotykać nimi twarzy ani ust! Jeśli wykonujesz pracę, w której się bardzo pocisz, lub podejmujesz intensywny wysiłek fizyczny, przed snem opłucz ciało i wymasuj je szorstkim ręcznikiem, a następnie szczotką do ciała lub gąbką, aby usunąć sól oraz warstwę martwych komórek.

Wybrane kosmetyki do twarzyciała znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Korzenny peeling wygładzający z brazowym cukrem

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

 

 

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl