Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ajurweda Kraków
  • masaż ajurwedyjski
  • zabiegi marma
  • ajurweda test
ajurweda Kraków
Ajurweda i oddech - wykład i zabiegi marma

Wykład o ajurwedzie pt. "Ajurweda i oddech". Na wykładzie dowiedzieliśmy się, jak zadbać o siebie zimą, nauczyliśmy się automasażu ajurwedyjskiego oraz poznaliśmy techniki oddechowe pozwalające podnieść poziom energii.

Chętni mogli skorzystać z ajurwedyjskich zabiegów marma.

Ajurweda to najstarsza sztuka profilaktyki i leczenia, która liczy ponad cztery tysiące lat. Według ajurwedy zdrowie to harmonia między ciałem, umysłem i duszą.

Leczenie w ajurwedzie polega na rozpoznaniu konstytucji psychofizycznej pacjenta i dostosowanie do tego odpowiedniej diety, aktywności, ćwiczeń, ziół i zabiegów. 

Program wykładu:

- jak zadbać o siebie zimą

- jak lepiej poznać swoją konstytucję psycho-fizyczną

- nauka automasażu ajurwedyjskiego

- techniki oddechowe pozwalające podnieść poziom energii

MARMA to jeden z głównych zabiegów ajurwedyjskich. Punkty marmy znajdują się na przecięciu dróg przepływu energii życia (prany). Zabieg marma polega na usuwaniu wszelkich nieprawidłowości w przepływie energii, synchronizując prace naszego organizmu na trzech poziomach – ciała, umysłu i ducha.

Uruchomienie przepływu energii w organizmie przywraca pierwotną harmonię, tym samym prawidłowe funkcjonowanie narządów, powrót sił witalnych i dobrego samopoczucia. Jest to technika o dużej mocy, która bardzo szybko regeneruje przemęczony organizm.

Wykład: wstęp wolny

Prowadząca:

Wanda Kruszyńska – terapeutka, masażystka, absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego, podróżniczka. Ukończyła Ayurvedic Institute of Wellness w Kanadzie. Uzyskaną wiedzę wykorzystuje na co dzień, wykonując masaże ajurwedyjskie i terapie lecznicze. Uczestniczyła w seminarium prowadzonym przez dr Vasanta Lada w Londynie. Także w czasie trzech podróży po Indiach czerpała wiedzę o ajurwedzie. Obecnie kontynuuje zdobywanie wiedzy teoretycznej w Ayurveda Institute w New Mexico (USA). Jest trenerką kursów oddechowych w Fundacji Art of Living Polska. Jako terapeutka, masażystka i trener kursów sprawia, że ludzie odkrywają swoje naturalne, wewnętrzne piękno.

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl