Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • joga
  • ajurweda
  • książki ajurwedyjskie
  • zdrowy styl życia
Jego Eminencja Ambasador Indii w Polsce - Ajay Bisaria
Relacja z Międzynarodowego Dnia Jogi

Z przyjemnością informujemy, że na Międzynarodowym Dniu Jogi został ustanowiony Rekord Guinnessa w ilości osób, które jednocześnie na całym świecie ćwiczyły jogę. Serwis a-ajurweda.pl włączył się w obchody tego święta. W tym dniu odbyła się także premiera naszej nowej książki „Gotuj z ajurwedą dla zdrowia” – to znakomita książka kucharska z poradami prozdrowotnymi napisana przez cenionego lekarza ajurwedyjskiego dr Vasanta Lad i jego żonę Ushę Lad. Zachęcamy do przeczytania relacji.

21 czerwca w 192 krajach w jednym czasie uczestnicy wykonywali ćwiczenia  jogi - również w Polsce, w Warszawie i w 21 miastach Polski, które czynnie włączyły się w święto jogi.

Rekord Guinnessa w ćwiczeniu jogi, prezentacje różnych stylów i szkół jogi, panele dyskusyjne, spotkania z autorami książek, wyjątkowe koncerty i pokazy tańca indyjskiego - to tylko niektóre atrakcje pikniku rodzinnego z okazji Międzynarodowego Dnia Jogi.

W tym dniu odbyła się także premiera naszej nowej książki „Gotuj z ajurwedą dla zdrowia” – to znakomita książka kucharska z poradami prozdrowotnymi napisana przez cenionego lekarza ajurwedyjskiego dr Vasanta Lad i jego żonę Ushę Lad.

Zaprezentowaliśmy też nową edycję popularnej książki „Joga i ajurweda. Samouzdrawianie i samourzeczywistnienie” autorstwa Davida Frawley’a wydaną przez nasze wydawnictwo.

Przez cały dzień prowadzone były zajęcia jogi dla każdego: początkujących, dzieci, seniorów, kobiet w ciąży czy dużo siedzących za biurkiem. Prowadzone zajęcia pozwalały poznać praktykę jogi wg różnych stylów: Ashtanga, Iyengar, Art of Living Yoga, Bikram, Kundalini, tak by znaleźć odpowiednią dla siebie metodę, instruktora czy szkołę jogi w pobliżu domu, czy miejsca pracy.

Program merytoryczny został podzielony na 3 bloki tematyczne – Poznaj jogę, Joga dla zdrowego życia i Joga – jak zacząć, a w nich warsztaty z ekspertami, panele dyskusyjne, spotkania z autorami, nowości wydawnicze.

Wśród ekspertów znaleźli się: Renata Mazurowska, Katarzyna Błażejewska, Katarzyna Droga, Agnieszka Fabianowicz, Paulina Dudek, Daniele Gargano, Eliza Kupidurska, Ilona Pawluk, Mateusz Deker, dr Saurabh Pardeshi, Filip Ruciński, Wanda Kruszyńska, Katarzyna Dębicka, Anna Kocwa Karnaś, Przemek Nadolny, Julia Południewska, Aleksandra Künstler, Inga Dańkowska.

Dużym powodzeniem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci cieszyła się strefa kulinarna, w której liczne restauracje indyjskie, wegetariańskie serwowały zdrowe, smaczne, orientalne potrawy, słodkości, naturalne lody, aromatyczną kawę, indyjską herbatę – chai i orzeźwiające napoje.

Odwiedzający mieli możliwość uczestniczenia w pokazach zdrowego gotowania przygotowanych przez Karolinę i Macieja Szaciłło oraz Atelier Smaku Joli Słomy i Mirka Trymbulaka.

Uczestnicy święta jogi mogli poznać bliżej medycynę, produkty i kosmetyki  ajurvedyjskie. Jak również zaopatrzyć się w stroje do jogi, maty, torby, książki, etc.

 

Dla miłośników muzyki i tańca czekały wyjątkowe pokazy tańca indyjskiego Snehy Bharadwaj, zespołu tanecznego Mohini, koncert inspirującego, pełnego optymizmu zespołu No Stress Band.

Zwieńczeniem obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi był występ inspirowany melodiami z różnych stron świata: Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz Europy i Afryki, światowej sławy jazzowego pianisty – Artura Dutkiewicza z koncertem „Muzyka Czterech Kultur”.

 

W Polsce, Międzynarodowy Dzień Jogi objął patronatem i aktywnie uczestniczył Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Indii, Ajay Bisaria.

Organizatorzy wydarzenia: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art Of Living Polska (AOL). Ambasadorki Jogi: Edyta Herbuś, Małgorzata Pieczyńska oraz Natalia Przybysz, które od lat ćwiczą jogę, czynnie wspierały tę akcję.

 

Było nas ponad 10 tysięcy tego słonecznego dnia na Polach Mokotowskich i 21 miastach Polski. Dziękujemy, że byliście z nami. Do zobaczenia za rok!

 

 

Książkę "Gotuj z ajurwedą dla zdrowia", która miała premierę właśnie tego dnia – możesz nabyć w zielonysklep.com – sprawdź.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl