Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
Dr Jaya Ramanuja Raju
Dr Jaya Ramanuja Raju
Życiorys

Dr Jaya Ramanuja Raju jest światowej sławy lekarzem medycyny ajurwedyjskiej i uznanym na świecie ekspertem diagnozowania na podstawie pulsu.  W rodzinie dr Raju wiedza o ajurwedzie przekazywana była tradycyjnie z pokolenia na pokolenie i już w wieku 4 lat był on uczony odczytywania i analizowania pulsu.

To, jak również jego naturalne predyspozycje zaawocowały wysokimi kompetencjami diagnostycznymi w dokładnej i całościowej ocenie pacjenta, słuchając jedynie jego pulsu. 

Dr J.R. Raju posiada także dogłębną wiedzę z zakresu ziołolecznictwa. W swojej praktyce wykorzystuje znajomość ponad 5000 różnych ziół, co pozwala mu na bardzo indywidualne i efektywne podejście do leczenie każdego pacjenta.

Jedno z ważniejszych zaleceń dr Raju na drodze osiągania zdrowia doskonałego:

„Najlepiej jak tylko potrafisz, odsuń swój umysł od zmartwień i uciążliwości związanych z chorobą, w zamian przywróć w swoim umyśle pamięć i doświadczenie całkowitego i pełnego zdrowia.”

Doświadczenie zawodowe

Obecnie dr J.R. Raju pełni stanowisko Dyrektora Medycznego w Ajurwedyjskim Szpitalu w New Delhi (Maharishi Ayurveda Health Centre), gdzie ludzie z całego świata przyjeżdzają na konsultacje medyczne i leczenie przewlekłych dolegliwości,. Także tych chorób, które często według medycyny konwencjonalnej uważane są za nieuleczalne. Jest także konsultantem medycznym w wielu europejskich i azjatyckich klinikach ajurwedyjskich.

W swojej długoletniej karierze dr Raju przy boku legendarnego Maharishi Mahesh Yogi odwiedził 105 krajów, gdzie udzielił konsultacji i leczył naturalną medycyną ajurwedyjską tysiące ludzi, a także przeszkolił ponad 1000 zachodnich lekarzy z zakresu diagnozowania z pulsu (Nadi Vigyan) i wykorzystania medycyny ajurwedyjskiej w połączeniu z medycyną konwencjonalną.

Tytuł naukowy: Doktor ajurwedy
Specjalizacja: Ziołolecznictwo ajurwedyjskie, diagnozowanie na podstawie pulsu
Wykształcenie:
Miejsce przyjmowania pacjentów:

Szpital Ajurwedyjski w New Delhi w Indiach (Maharishi Ayurveda Health Centre)

kursy i wykłady na całym świecie, w tym również w Polsce

Kontakt: Ania Pawliszak, kom. 728 534 136, e-mail: ateleventhhour@gmail.com
Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl