Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
Opis dosz

WATA. Osoba o dominującej doszy wata ma zazwyczaj szczupłą budowę ciała, suche włosy, skórę i paznokcie. Jest entuzjastyczny, o żywej wyobraźni, wrażliwy i niezbyt praktyczny. Ma naturę skłonną do zmartwień i wahań nastroju. Nie znosi zimna, kocha słońce, nic w jego życiu nie jest rutyną – kocha podróże i zmiany. Myśli, mówi i porusza się szybko. Łatwo wydaje pieniądze i łatwo zapomina.

Polecane artykuły: Odżywianie dla wata, Lista produktów dla wata, Joga dla wata, Zabiegi dla doszy wata

PITTA. Osoba o dominującej doszy pitta ma zazwyczaj średnią budowę ciała oraz jasną cerę. Jest pewna siebie, odważna, a czasem agresywna. Z natury inteligentna, wnikliwa i ambitna. Doskonale planuje, ma dużo pomysłów i jest dobrym organizatorem. Łatwo wpada w gniew, cechuje ją silny krytycyzm. Lubi wyzwania fizyczne i umysłowe. Męczy ją silny upał, nie znosi pomijać posiłków. Wydaje pieniądze na luksusowe rzeczy.

Polecane artykuły: Odżywianie dla pitta, Lista produktów dla pitta, Joga dla pitta, Zabiegi dla doszy pitta

KAPHA. Osoba o dominującej doszy kapha ma zazwyczaj silną budowę ciała i skłonność do nadwagi. Jest tolerancyjna, współczująca, lojalna i spokojna. Lubi dużo spać i nie znosi niewygody. W pracy solidna, cechuje ją doskonała pamięć. Jest smakoszem i lubi swoje własne gniazdko. Uwielbia słodkie, lepkie i kremowe smakołyki. Kiedy dosza ulegnie zaburzeniu, może być ociężała, nudna, chciwa i zaborcza.

Polecane artykuły: Odżywianie dla kapha, Lista produktów dla kapha, Joga dla kapha, Zabiegi dla doszy kapha

WATA-PITTA. Taka osoba to połączenie właściwości dwóch dosz. Zwykle ma falowane włosy, lubi umiarkowane ciepło. W reakcji na stres często pojawia się lęk na zmianę z gniewem. Czasem dąży do dominacji albo zastrasza innych. Cechuje ją potrzeba kontroli na zmianę w niepewnością. Łączy w sobie oryginalny sposób myślenia wata z umiejętnością przekładania teorii na praktykę. Jej życie jest intensywne, jest nastawiona na samorozwój.

PITTA-KAPHA. Osoba o takiej kombinacji najlepiej przystosowuje się do zmian. Łączy w sobie stabilność kapha ze zdolnością przystosowania się pitta. Cechuje ją dobre zdrowie i równowaga umysłowa. Łatwo odnosi sukcesy, lubi pochwały, ale często bywa arogancka, zbyt pewna siebie i próżna. Smaki, które ją równoważą, to: gorzki i cierpki.

WATA-KAPHA. Osoba o tej kombinacji czuje podwójnie silną emocjonalną potrzebę ciepła. Często cierpi na zaparcia oraz choroby układu oddechowego. Jest zapalczywa w tym, co robi, i często reaguje przesadnie, ponieważ nie potrafi zachować umiaru. Może być na zmianę radosna, otwarta i beztroska albo refleksyjna i skryta. Często trudno jest jej zintegrować swoją osobowość. Bardzo łatwo ją zranić. Charakteryzuje się głęboko emocjonalną naturą w połączeniu z nadaktywną, niestabilną naturą wata.

KONSTYTUCJA ZRÓWNOWAŻONA. Występuje niezmiernie rzadko. To przypadek, kiedy trzy dosze występują tu w równych proporcjach.

Warto przeczytać artykuły: Trzy dosze, Dosze a sposób działania, Co zaburza Twoją doszę, Masaże dla poszczególnych dosz, Medytacja dla poszczególnych dosz

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl