Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kuchnia ajurwedyjska
  • przepisy kulinarne
  • zdrowe odżywianie
  • dania wegetariańskie
Kuchnia ajurwedyjska
"Ajurwedyjska książka kucharska" Amadea Morningstar, Urmila Desai

Publikacja dostarcza nowego spojrzenia na starożytną sztukę samoleczenia. Zawiera ponad 250 sprawdzonych, łatwych w przygotowaniu przepisów, stworzonych, by pomóc zachować witalność i energię przez długie lata. Oferuje szeroki wachlarz zindywidualizowanych receptur, dostosowanych do poszczególnych typów konstytucjonalnych - od orientalnych dań indyjskich aż po europejskie i amerykańskie specjały. Książka dogłębnie omawia ajurwedyjski system żywienia. Kładzie nacisk na pełną wartość odżywczą potraw, ich właściwości lecznicze oraz okoliczności takie jak zmieniające się pory roku czy podróże. (Nowa edycja - 2016)

"Nie jest to kolejna książka kucharska, mamy przed sobą unikalny podręcznik służący osiągnięciu pełnego zdrowia. Jeśli będzie stosowany ze zrozumieniem, doprowadzi do okrycia zupełnie nowego wymiaru troski o zdrowie i radości płynącej z jedzenia". jogin Amrit Desai

"Książka prezentuje proste przepisy oparte na zasadach ajurwedy, które mogą służyć każdemu za przewodnik w codziennym gotowaniu”. dr Vasant Lad (lekarz ajurwedyjski, autor: "Ayurveda, The Science of Self-Healing")

 

"Jednym z najbardziej pożytecznych fragmentów książki są schematy menu; pokazano tu diety dla różnych ajurwedyjskich typów, jak również poszczególne menu, bezpieczne dla wszystkich". dr David Frawley (autor: "Ayurvedic Healing: A comprehensive Guide", współautor: "The Yoga of Herbs")

"Książka, zainspirowana ajurwedyjską nauką o żywieniu, uczy czytelników posługiwać się pożywieniem w celu polepszenia jakości ich życia". dr Robert Svoboda, (lekarz ajurwedyjski, autor książki "Prakriti. Odkryj swoją pierwotną naturę")

 

Książkę kupisz w zielonysklep.com  >> przejdź do sklepu

O autorkach

Amadea Morningstar - dyplomowana dietetyczka i psychoterapeutka. W 1983 rozpoczęła studia nad ajurwedą i jej praktycznym zastosowaniem, które sprawiły, że ajurweda stała się kluczowym elementem jej prywatnej praktyki leczenia oraz nauczania. Od 1984 roku pracuje w Instytucie Ajurwedy w Albuquerque w Nowym Meksyku.

Urmila Desai – praktykuje ajurwedę od dziecka. Poznała i doświadczyła kuchni ajurwedyjskiej w swojej rodzinnej wiosce Halol w Indiach. Inspiracja przepisami ajurwedyjskimi wypływa z jej duchowej praktyki. Wraz z mężem joginem Amritem Desai prowadzi w Lenox (w stanie Massachusetts) jeden z największych ośrodków jogi w USA - Kripalu.

Wieloletnia znajomość autorek, oparta o doświadczenie twórczego gotowania, zaowocowała powstaniem niniejszej książki.

 

Informacje o książce:

Liczba stron: 426

Format: 16,5 x 23,5

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Edycja 2015

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl