Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki naturalne
  • produkty ajurwedyjskie
  • nawilżanie skóry
  • żywokost
kosmetyki naturalne
Żywokost - ukojenie dla skóry

Napar lub herbata z korzenia żywokostu działa łagodząco, leczniczo, lekko ściągająco oraz zmiękczająco. Napar z żywokostu stosuje się jako łagodny tonik nawilżający do cery wrażliwej, zniszczonej lub suchej. Żywokost jest bardzo łagodzący dla skóry. Wypróbuj domowe przepisy na kosmetyki z żywokostem.

 

Tonik nawilżający z żywokostem

Korzeń żywokostu i prawoślazu zawierają kojący śluz, który wspaniale leczy i nawilża wszystkie rodzaje cery. Polecany dla skóry mocno przesuszonej, odwodnionej, wrażliwej, spierzchniętej od wiatru, dojrzałej lub zniszczonej warunkami środowiskowymi. Można stosować go codziennie. Z podanej ilości składników przygotujesz 2 szklanki toniki.

Jakich składników użyć? 2 szklanki wody destylowanej, 1 czubata łyżeczka drobno pokrojonego korzenia żywokostu, 1 czubata łyżeczka drobno pokrojonego korzenia prawoślazu.

Jak przygotować? Zagotuj wodę w małym rondelku, maksymalnie zmniejsz ogień, dodaj zioła, przykryj i gotuj przez godzinę. Korzenie są twardsze niż kwiaty i liście – zatem trzeba je gotować dłużej, aby wydobyć ich lecznicze właściwości. Wyłącz palnik, zestaw garnek z ognia i odstaw na godzinę do wystudzenia. Przelej płyn przez sitko, przecierając łyżką korzenie, aby przecedziło się jak najwięcej śliskiego śluzu. Wlej płyn do buteleczki.

Jak stosować? Używając bawełnianego wacika, zaaplikuj około 1 łyżeczki na twarz lub więcej, jeśli używasz jako mgiełki do ciała lub do przemywania uszkodzonej skóry. Omijaj okolice oczu.

Trzymaj w lodówce, zużyj w ciągu tygodnia.

 

Kojący tonik z żywokostem

Ten tonik polecamy do cery normalnej, suchej, dojrzałej, zniszczonej i wrażliwej.

Jakich składników użyć? 3 szklanki wody destylowanej, 1 łyżeczka kwiatów nagietka, 1 łyżeczka liści żywokostu, 1 łyżeczka kwiatów czarnego bzu, 1 łyżeczka ulubionego oleju bazowego.

Jak przygotować? Zagotuj wodę w małym rondelku, zmniejsz ogień, dodaj zioła, przykryj i gotuj przez godzinę. Wyłącz palnik, zestaw garnek z ognia i odstaw na godzinę do wystudzenia. Przecedź przez sitko, a następnie dodaj olej.

Jak stosować? Nakładaj obficie na twarz lub na ciało, omijaj okolice oczu. Nie przechowuj tego toniku, lecz przygotuj jednorazową porcję.

 

Polecamy naturalne, oparte na ajurwedyjskich recepturach toniki do twarzy ORIENTANA. Tonik z różą japońską do cery suchej i normalnej, oraz tonik z neem do cery tłustej. Wypróbuj też olejek do twarzy z drzewem sandałowym i kurkumą. Zobacz w zielonysklep.com.

 

Przeczytaj także:

Kosmetyki i ich wpływ na dosze

Płatki owsiane dobre dla skóry

Rumianek w pielęgnacji ciała

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe. Stephanie Tourles. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl