Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • żywica naturalna
  • kadzidła naturalne
  • bursztyn
  • mirra
mirra
Żywica naturalna - bursztyn i mirra

Bursztyn - szlachetny, balsamiczny leśny aromat o wyraźnym, morskim pochodzeniu. Mirra - ciepła, kojąca, ziemska - jest utożsamiana z energią żeńską. Olibanum o delikatnie cytrynowym aromacie jest doskonałe do medytacji. Jak działają naturalne żywice? Jakie mają właściwości? Sprawdź.

 

Bursztyn – żywica naturalna Prema

W pełni naturalny bursztyn bałtycki. Ma szerokie zastosowanie.

Jest stosowany również w kadzeniu pomieszczeń. Podczas topienia wydobywa szlachetny, balsamiczny, leśny aromat o wyraźnym morskim pochodzeniu. Intensywnie wyczuwalny jod. Do wydobycia zapachu potrzebuje mocno rozgrzanego węgielka. Zapach jest uwalniany przed długi czas w sposób jednostajny.

Zobacz bursztyn w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

 

Mirra – żywica naturalna Prema

Mirra jest wonną żywicą kolczastego krzewu commiphora myrrha występującego na sawannowych terenach Afryki Wschodniej i Północnej, oraz na obszarze Półwyspu Arabskiego – głównie w Jemenie i Omanie.

Owoce, z których powstaje, są podobne do oliwek. Są one bardzo gorzkie, co po arabsku oznacza "murr", stąd też nazwa mirra.

Mirra, dzięki swym właściwościom, jest utożsamiana z energią żeńską. Jej aromat jest ciepły, balsamiczny, kojący, ziemski. Przeciwwagę energetyczną dla mirry stanowi olibanum (kadzidło), którego woń jest lżejsza, ostrzejsza i lekko cytrusowa. Na przestrzeni wieków mirra i kadzidło występowały nierozłącznie jednocząc pierwiastek żeński i męski w doskonałej harmonii. Kobieca zmysłowość zaklęta w mirze był natchnieniem dla wielu starożytnych pisarzy - głównie egipskich. 

Zobacz mirra w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

 

Olibanum – żywica naturalna Prema

Olibanum to popularna nazwa naturalnej żywicy pozyskiwanej z drzew egzotycznych. Otrzymuje się ją głównie z drzewa „Boswellia carteri”, zwanego również „kadzidłowcem”.

Żywica ta znana i ceniona jest od wieków. Olibanum po nasypaniu na rozgrzany węgielek rozgrzewa się i uwalnia bardzo przyjemny, świeży zapach, delikatnie wchodzący w cytrynową nutę, z drzewną domieszką. Przez wieki stosowane w ten sposób kadzidło oczyszczało umysł podczas medytacji.

Zobacz olibanum w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

 

Copal – żywica naturalna Prema

Copal to naturalna żywica stosowana do produkcji kadzideł. Żywicę uzyskuje się z drzew tropikalnych.

Podczas kadzenia uwalnia egzotyczny-leśny, lekko cytrynowy zapach. Spala się całkowicie, nie pozostawiając śladu na węgielku. 

Główne zalety: oczyszcza powietrze w domach, działa kojąco, pozwala zachować świeży umysł, utrzymuje naturalny zapach przez wiele godzin

Copal posiada przepiękny, mistyczny zapach, szczególnie odpalony na węgielkach lub w kadzielnicy. 

Zobacz copal w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl