Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki naturalne
  • produkty ajurwedyjskie
  • ajurweda Kraków
  • krem ochronny
kosmetyki naturalne
Zrób krem na zimę

Wiatr, mróz, niekorzystne warunki atmosferyczne - zima to czas, kiedy skóra twarzy jest szczególnie narażona na chłód, suchość i trudną pogodę. Polecamy przepis na krem ochronny, który znakomicie odżywia i chroni delikatną, a także zniszczoną cerę. Z masłem kakaowym. Wypróbuj.

Kosmetyk sprawdzi się także jako krem do pielęgnacji skórek przy paznokciach oraz pękającej skóry na piętach, łokciach i kolanach.

Jest zalecany do wszystkich rodzajów skóry, która potrzebuje ochrony przed warunkami pogodowymi, a zwłaszcza dla skóry suchej.

Jakich składników użyć?

2 łyżki stołowe oleju bazowego (np. migdałowego, sojowego, sezamowego, oliwy extra virgin lub oleju z orzechów makadamia)

2 łyżki stołowe wazeliny roślinnej

1 łyżka stołowa masła kakaowego

1 łyżeczka wosku pszczelego

2 krople olejku eterycznego z nagietka (lub rumianku lub róży damasceńskiej)

Jak przygotować?

W małym rondelku na niewielkim ogniu lub w podwójnym garnku podgrzewaj wszystkie składniki z wyjątkiem olejku eterycznego, aż wosk i masło kakaowe się roztopią. Zestaw z ognia i mieszaj małą trzepaczką lub łyżką przez minutę, następnie odczekaj, aż mieszanka wystudzi się i stanie się lekko przezroczysta.

Dodaj olejek eteryczny i ponownie zamieszaj, aby pozbyć się ewentualnych grudek. Przelej do pojemnika i zakręć go. Odczekaj przez noc, by masło kakaowe całkowicie stwardniało.

Tego preparatu nie trzeba przechowywać w lodówce, lecz należy użyć go w ciągu 6 miesięcy, aby zachował świeżość i skuteczność.

Jak stosować?

Niewielka ilość tego kremu wystarcza na długo, a więc nie stosuj na raz zbyt wiele. Ten krem można aplikować na wszystkie suche miejsca lub w których trzeba zatrzymać wilgoć i ochronić skórę przed wysuszeniem.

Można potraktować ten krem jako naturalną wersję wazeliny.

 

Naturalne kosmetyki oparte na ajurwedyjskich recepturach znajdziesz w zielonysklep.com - zobacz tutaj.

 

Przeczytaj także:

Odżywczy krem kwiatowy

Pielęgnacja zniszczonej cery 

Odprężające olejki do ciała

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe. Stephanie Tourles. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl