Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • zdrowy styl życia
  • produkty ajurwedyjskie
  • życie intymne
  • kosmetyki naturalne
ajurweda Kraków
Zmysłowo we dwoje

Czy twoje życie seksualne jest źródłem radości i spełnienia? Czy czujesz przyjemność, kiedy partner jest blisko? A może twoje życie erotyczne jest nudne i napawa cię frustracją? Jak sprawić, by życie intymne nabrało barw? Co zrobić, by poczuć spełnienie i nawiązać prawdziwie głęboką, intymną więź z partnerem?

Wzajemna przyjemność jest w seksie niezwykle ważna – według ajurwedy najlepszym środkiem poprawiającym męskość to kochająca partnerka. Regularne stosunki seksualne poprawiają samopoczucie obojga kochanków. Niezadowalające życie seksualne stanowi przyczynę frustracji i niezaspokojenia emocjonalnego i fizycznego.

Pierwszym krokiem w kierunku poprawy doznań seksualnych jest oparcie się pokusie częstej zmiany partnerów. Często uciekamy z jednej relacji w drugą, w nadziei, że będzie inaczej, lepiej, ciekawiej. Ważne jest, aby rozwijać się z jednym partnerem przez dłuższy czas. Dzięki temu można zbudować bliskość i otworzyć się na wzajemne poznawanie i odkrywanie swych ciał w relacji intymnej.

Pamiętajmy, że owocny, dający zadowolenie seks odbywa się między dwojgiem partnerów, a nie między dwoma organami seksualnymi. Tak nie dzieje się natychmiast, lecz wzrasta i rozwija się w miarę upływu czasu. By zbudować prawdziwie głęboką, intymną więź, wzrastać razem w radości i spełnieniu erotycznym – potrzeba czasu, chęci i otwartości obojga partnerów.

Frustracja seksualna wyzwala w kobiecie gniew, a ten doprowadza do zaburzeń równowagi w obrębie żeńskich organów seksualnych, co dodatkowo wzmaga rozdrażnienie emocjonalne kobiety.

Z kolei frustracja seksualna u mężczyzn może spowodować, że będzie on sięgał po używki, będzie szukał zaspokojenia w hazardzie lub w przypadkowych kontaktach seksualnych, które dają jedynie chwilowe nasycenie.  

Seks ma swój początek w mózgu, dlatego nie dojdzie do stanu podniecenia, jeśli umysł na to nie zezwoli. Cierpienie, sprawianie sobie nawzajem przykrości, niewyrażone uczucia złości czy gniewu, brak poszanowania swojej odmienności – to wszystko ma wpływ na to, jak będzie wyglądać wasze życie erotyczne. Ponieważ seks u kobiety jest nierozerwalnie złączony z jej emocjonalnością – kobiecie łatwiej będzie osiągnąć satysfakcję, jeśli będzie czuła się bezpiecznie przy mężczyźnie, pożądana, kochana i szanowana.

W recepturach ajurwedyjskich zwiększających płodność i potencję seksualną zaleca się spożywanie daktyli, goździków, gałki muszkatołowej, korzenia lukrecji, korzenia szparaga, a także ziół – shatawari i ashwagandhy, które w dawnych czasach stosowane były jako składnik napojów miłosnych wzmacniających energię seksualną i podnoszących libido.

Zadbajcie o to, by w sypialni rozbrzmiewała zmysłowa muzyka – to wpłynie to na pobudzenie zmysłów. Obdaruj kobietę kwiatami - kwiaty są organami seksualnymi roślin, a ich obecność wzmaga rozkosz. Jeśli dołączycie do tego smakowity i lekki posiłek, zmysłowy masaż naturalnymi olejkami i aromatyczną kąpiel, to możecie się spodziewać, że seks będzie naprawdę wspaniałym doświadczeniem.

Zanim oddacie się namiętności, możecie też nieco poflirtować. Dajcie sobie czas i zadbajcie o nastrój. Nie zapominajcie o pozytywnym nastawieniu – pełnym radości, ekscytacji i wzajemnego zaciekawienia.

Osoby typu wata odczuwają pokusę różnorodności i częstych zmian o wiele częściej niż inne dosze – ta pokusa może być zaspokajana w życiu seksualnym dzięki nowym technikom i pozycjom seksualnym, a nie ciągłej zmianie partnerów.

Osoby o doszy pitta nie należą do najwierniejszych, lecz ich zasadnicze pragnienie dotyczy intensywności doświadczenia, a nie jego urozmaicenia. Muszą uważać na to, by całkowicie nie zdominować słabszego partnera i nie pozwolić, by opętała ich żądza intensywności.

Osoby typu kapha wykazują najmniejszą skłonność do zmiany partnerów, są bardzo wierne, a ponieważ seks jest dla nich dobrym, pełnym wigoru doświadczeniem, można ich zachęcać do tego, by czerpali z niego przyjemność znacznie częściej.

 

Jeśli chcesz podnieść swoją witalność oraz wzmocnić potencjał seksualny, wypróbuj ashwagandhę lub shatavari - preparaty, które zwiększają energię seksualną oraz harmonizują ciało i umysł. Zobacz w zielonysklep.com

 

Przeczytaj także:

Pudding migdałowy z kardamonem 

Balsamy do ciała dla zakochanych 

Napoje miłosne na pobudzenie zmysłów

 

Opracowanie tekstu na podstawie:

Prakriti. Odkryj swoją pierwotną naturę. Robert E. Svoboda. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa A-ti sp. z o.o., Kraków 2015.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl