Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • olejki eteryczne
  • kosmetyki naturalne
  • produkty ajurwedyjskie
  • ajurweda Kraków
jak odstraszyć kleszcze
Ziołowy olejek na kleszcze i komary

Polecamy silnie pachnący olejek, który odstrasza komary, kleszcze oraz inne insekty. Możesz przygotować go samodzielnie w domu - jest całkowicie naturalny, bez żadnych sztucznych dodatków. Dodatkowa korzyść jest taka, że olejek działa zmiękczająco i odżywczo na skórę. Spróbuj.

Z podanej ilości składników przygotujesz 1/2 szklanki olejku.

Jakich składników użyć? 1/2 szklanki sojowego oleju bazowego, 15 kropli każdego z następujących olejków eterycznych: z trawy cytrynowej, geranium, kocimiętki, 10 kropli olejku eterycznego z bazylii lub z eukaliptusa

Jak zrobić? Wlej wszystkie składniki bezpośrednio do pojemnika. Energicznie potrząśnij, aby się zmieszały. Odczekaj godzinę, aby nastąpiła synergizacja.

Jak stosować? Najpierw aplikuj olejek na dłonie, a następnie posmaruj te części ciała, które potrzebują ochrony. W sezonie, kiedy owady atakują najbardziej można użyć tego specyfiku jako olejku do masażu i nasmarować nim całe ciało. Dodatkowa korzyść – olejek świetnie nawilża skórę.

Przed każdym użyciem wstrząśnij pojemnikiem.

Preparatu nie trzeba przechowywać w lodówce, lecz należy go zużyć w ciągu 3 miesięcy, aby zachował świeżość i właściwości odstraszające owady.

 

Szukasz naturalnych kosmetyków? Sprawdź naszą ofertę w zielonysklep.com

 

Przeczytaj także:

Domowe sposoby na komary

Chłodząca mięta - co warto o niej wiedzieć

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. Stephanie Tourles. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl