Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • Zielone Wydawnictwo
  • ajurweda Kraków
  • książki ajurwedyjskie
  • zdrowy styl życia
książki o ajurwedzie
Zielone Wydawnictwo - nasze książki

Zielone Wydawnictwo to 21 świetnych publikacji dotyczących ajurwedy i zdrowego stylu życia. Uroda, aromaterapia, ajurweda dla kobiet, świadome macierzyństwo, kuchnia wegańska, zdrowe odchudzanie, masaż ajurwedyjski, joga, ziołolecznictwo, terapie ajurwedyjskie. Sprawdź.

 

"Terapie ajurwedyjskie. Praktyczny przewodnik"

Książka „Terapie ajurwedyjskie” opisuje ajurwedyjskie metody leczenia ponad osiemdziesięciu powszechnych chorób i dolegliwości, począwszy od przeziębienia, po raka. Omawia szeroki zakres terapii takich jak dieta, ziołolecznictwo, stosowanie olejków, kamieni szlachetnych, mantry oraz medytację. Przedstawia zasady zdrowego stylu życia dla poszczególnych konstytucji, uwzględniając nie tylko leczenie chorób, ale przede wszystkim profilaktykę.

Ta szczególna książka to kompletny podręcznik medycyny ajurwedyjskiej. Oferuje ona współczesnemu czytelnikowi mądrość ajurwedy dostosowaną do współczesnych potrzeb. Niniejsze wydanie to rozszerzona i poprawiona wersja pierwszego wydania z roku 1989, zawierająca omówienie dodatkowych dolegliwości oraz nowych metod leczenia.

Zobacz "Terapie ajurwedyjskie" w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

 

"Ajurweda i aromaterapia"

Publikacja stanowi unikalny ilustrowany podręcznik ajurwedy i aromaterapii, zawierający szczegółowy opis właściwości ponad 100 olejków eterycznych.

Książka jest owocem dwudziestopięcioletniego doświadczenia autorów w stosowaniu aromaterapii i ajurwedy w celach leczniczych.

Przedstawia w jasny i praktyczny sposób obie te dziedziny.  Uczy, jak rozpoznać swój typ metaboliczny i jak stosować właściwe olejki eteryczne, by go zrównoważyć. Czytelnik znajdzie tu kwestionariusz służący do samodzielnej diagnozy i określenia swojego typu metabolicznego, opis olejków eterycznych oraz ich zastosowania oraz receptury na powszechne dolegliwości.

Zobacz "Ajurweda i aromaterapia" w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

 

"Dieta i odchudzanie zgodnie z ajurwedą"

Książka przedstawia sprawdzoną, prostą i udokumentowaną medycznie metodę redukcji wagi i zapobiegania ponownemu tyciu. Podejście ajurwedyjskie w przeciwieństwie do niezliczonych kontrowersyjnych i potencjalnie szkodliwych metod odchudzania jest całkowicie bezpieczne i holistyczne. Postrzegając ciało przez pryzmat wzorca inteligencji unikalnego dla każdej osoby, ajurweda umożliwia przywrócenie naturalnego stanu równowagi fizycznej. Stosowanie zasad ajurwedy stanowi nie tylko skuteczną metodę utraty wagi, ale ponadto wzmacnia odporność, zapobiega chorobom i poprawia samopoczucie.

Dr Gerson oferuje niezwykle praktyczną i wnikliwą książkę, która posłuży wszystkim czytelnikom zainteresowanym zdrowiem i kontrolą wagi. Znajdziesz tu:

- czterdzieści prostych metod, by uzyskać kontrolę nad swoją wagą

- sattwiczną skalę sytości - prostą metodę sprawdzania swoich potrzeb żywieniowych

- zalecenia dotyczące suplementacji ziołami, dostosowane do twojej indywidualnej konstytucji

- ćwiczenie uważności - prostą technikę pomagającą zrozumieć, co mówi ci twoje ciało

- zrozumiałe omówienie biochemicznych podstaw stosowania ajurwedy

Zobacz "Dieta i odchudzanie zgodnie z ajurwedą" w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

 

"Leksykon naturalnych surowców leczniczych"

Leksykon naturalnych surowców leczniczych to zbiór haseł dotyczących podstawowych surowców leczniczych pochodzenia naturalnego, stosowanych w medycynie konwencjonalnej, ajurwedzie i tradycyjnej medycynie chińskiej, powstały w wyniku 25 lat pracy badawczej, zawierający zarówno surowce pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, jak i mineralnego.

To pierwsza tego typu publikacja, która w oparciu o opracowania urzędowe i naukowe przedstawia informacje o danym surowcu z punktu widzenia medycyny Zachodu (MZ), ajurwedy (AY) i tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM) - najważniejszych systemów medycznych świata.

Konstrukcja każdego hasła pozwala w sposób łatwy i przejrzysty porównywać właściwości surowców leczniczych w celu wyboru najwłaściwszych do terapii konkretnego schorzenia. Informacje dotyczące wykorzystania danego surowca w lecznictwie podano w taki sposób, aby jego właściwości, działanie, wskazania czy przeciwwskazania do stosowania, interakcje, w które może wchodzić oraz sposób dawkowania sąsiadowały ze sobą, zawsze w kolejności: MZ, AY, TCM.

Leksykon wzbogacono o:

- słownik wybranych terminów medycznych i filozoficznych z zakresu ajurwedy i TCM,

- rozdział „Zastosowania terapeutyczne surowców naturalnych w wybranych jednostkach chorobowych i objawach” usystematyzowany według układów (np. pokarmowy, oddechowy, krwionośny) lub specjalizacji (choroby kobiece, choroby mężczyzn),

- rozdział „Przygotowanie preparatów leczniczych z surowców naturalnych w warunkach domowych”, czyli propozycje i jednocześnie instrukcje praktycznego postępowania z preparatami,

- bardzo bogaty indeks, zapewniający łatwe wyszukiwanie.

Leksykon przeznaczony jest zarówno do specjalistów w danej dziedzinie: lekarzy, farmaceutów, studentów kierunków medycznych oraz producentów i pracowników branży zielarskiej, kosmetycznej, suplementów diety czy spożywczej, jak i do samych pacjentów, zainteresowanych profilaktyką i leczeniem chorób.

Zobacz "Leksykon naturalnych surowców leczniczych" w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

 

"Świadome macierzyństwo z ajurwedą"

Macierzyństwo to wyjątkowe doświadczenie wymagające odpowiedzialności, dlatego wiele przyszłych matek zastanawia się, jak najlepiej przeżyć ten wyjątkowy okres i poszukuje sprawdzonych porad. Ajurweda - starożytna nauka, ucząca jak żyć w harmonii i stawiająca nacisk na profilaktykę zdrowotną pomaga w przygotowaniu się do tego tak ważnego w życiu każdej kobiety wydarzenia, pozwala zorientować się, co jest zgodne z naszą indywidualną naturą, zdrowe i bezpieczne dla mamy i maluszka.

W tej pierwszej na polskim rynku pozycji autorki zebrały unikalne informacje oraz zalecenia prozdrowotne i podzieliły się swoim doświadczeniem w niezwykle przyjazny sposób, odpowiadający polskim realiom.

(Przyszła) mama w niniejszej książce znajdzie rozległą, ajurwedyjską wiedzę o:

- zapłodnieniu i ciąży,

- problemach kobiety ciężarnej, jej diecie i suplementacji, pielęgnacji i aktywności fizycznej pod kątem dominującej doszy,

- połogu, karmieniu piersią i wprowadzaniu pokarmów stałych,

- zróżnicowanym rozwoju dziecka do 1. roku życia, zależnym od dominującej doszy,

- szybkim powrocie do formy po porodzie,

- bezpiecznym leczeniu dolegliwości swoich i malucha,

- zdrowej żywności oraz alergiach pokarmowych,

- postępowaniu z dzieckiem o dużych potrzebach,

- unikalne receptury ajurwedyjskie,

- wsparcie w wielu innych problemach

Zobacz "Świadome macierzyństwo z ajurwedą" w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

 

Więcej książek naszego wydawnictwa znajdziesz na stronie: www.zielone-wydawnictwo.pl

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl