Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • właściwa dieta
  • wpływ
  • zalecenia
  • zdrowy wygląd
zdrowa dieta, domowe receptury,
Wyglądasz tak, jak to, co jesz

To, co jemy, wpływa bezpośrednio na nasz wygląd. Najszybszym i najtańszym sposobem zmiany wyglądu oraz samopoczucia fizycznego i psychicznego jest zdrowa dieta. Z łatwością można wprowadzić w niej zmiany. Potrzebujemy tylko trochę motywacji i wiedzy. To kolejny sekret zdrowego i promiennego wyglądu.

 

 

Krok 2. Zapewnij sobie jak najwięcej składników odżywczych

To, co jemy, bezpośrednio wpływa na nasz wygląd. Brak składników odżywczych przejawi się w twoim wyglądzie w postaci matowych, słabych włosów, łamliwych paznokci oraz bladej, niezdrowej, obwisłej skóry.

Pizza, frytki, sałata lodowa, niedojrzałe pomidory niemające wartości odżywczych, hamburgery, chipsy, mrożone dania gotowe, keczup… to najczęściej spożywane produkty, które  zawierają białą, przetworzoną mąkę, tłuste mięso i ser żółty, nadmiar sodu, kwasy tłuszczowe trans, środki konserwujące, biały cukier, minimalną ilość błonnika oraz sztuczne barwniki. Dieta złożona z tych produktów jest pozbawiona jakichkolwiek składników odżywczych i prowadzi do katastrofy zdrowotnej oraz utraty zdrowego wyglądu.

W dzisiejszych czasach żywność produkowana na masową skalę wytwarzana jest nie po to, by przynosiła korzyść lecz zyski. Praktyki intensywnego rolnictwa oraz nieodpowiednie gospodarowanie glebą sprawiają, że żywność nie ma ani smaku, ani wartości odżywczych. Jeśli dodasz do tego sztuczne nawozy, pestycydy, herbicydy oraz modyfikacje genetyczne, to będziesz miał kolejne powody do zmartwień.

Twoja dieta powinna się składać z pokarmów, które zawierają dużo węglowodanów złożonych, mało tłuszczy, dużo błonnika i średnie ilości chudego białka. Powinieneś codziennie spożywać dużo rozmaitych produktów pełnych, naturalnych, najlepiej organicznych i nieprzetworzonych, w tym kilka porcji świeżych owoców, warzyw, pełne ziarna i warzywa strączkowe, kilka łyżek świeżych, surowych orzechów i nasion oraz odrobinę oliwy extra virgin, oleju lnianego lub nierafinowanego oleju kokosowego. 

Jeżeli jesz jajka, kupuj je tylko od certyfikowanych, organicznie hodowanych kur. Spożywaj je w postaci koktajli białkowych albo gotuj tak, jak lubisz. Możesz jeść je codziennie lub kilka razy w tygodniu, jeśli nie spożywasz innych rodzajów białka zwierzęcego. Osoby, które jadają mięso, drób i owoce morza, powinny ograniczyć ich spożycie do 85−115 gramów dziennie. Pamiętaj, aby unikać nadmiernego spożywania białka zwierzęcego, gdyż niejednokrotnie jest ono bardzo tłuste i całkowicie pozbawione błonnika. Możesz zapewnić sobie niezbędną porcję białka w diecie, wybierając żywność wegetariańską, taką jak produkty sojowe (tofu, tempeh, burgery sojowe, itp.), produkty z grochu, masła orzechowe, nasiona, pieczywo z kiełkami, wodorosty oraz mieszanki fasoli i zbóż. Pełnowartościowa, zbilansowana dieta zawierająca wymienione produkty odżywia ciało od wewnątrz, co owocuje pięknym wyglądem na zewnątrz.

 

Wybrane kosmetyki do twarzyciała znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Aby przez całe życie wyglądać zdrowo i promiennie

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl