Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ajurweda
  • partner życiowy
  • wybór
  • typy ajurwedyjskie
partner życiowy, ajurweda, typy ajurwedyjskie,
Wybór partnera życiowego, a konstytucje ajurwedyjskie

Zastanów się zanim podejmiesz decyzję o wyborze partnera życiowego. Odniesiesz korzyść, jeśli poznasz wcześniej swoją i jego konstytucję. Jeśli nie chcesz poświęcać związkowi zbyt dużo energii, poszukaj partnera o tym samym typie.

 

 

Zgodnie z mądrością ajurwedyjską podobne typy bardziej do siebie pasują ze względu na zbliżone postawy i sposób myślenia. Na przykład osoby typu wata zazwyczaj nie potrafią być oszczędne. Marnotrawią pieniądze, wydają je impulsywnie lub przeznaczają na cele charytatywne. Osoby typu pitta dobrze kalkulują, planują, oszczędzają i wydają w sposób świadomy. Gdyby osoba o czystej konstytucji pitta poślubiła osobę o czystej konstytucji wata, prawdopodobnie obie powyrywałyby sobie włosy z głowy, denerwując się finansowymi nawykami partnera.

Niestety związek dwóch osób o podobnych skłonnościach ma też swoje wady. Dwie osoby wata żyjące wspólnie będą się wzajemnie karmić swoją chaotyczną energią, co może się skończyć bezmyślną gadaniną i brakiem prawdziwego porozumienia. Dwie osoby kapha mogą wpływać na siebie wzajemnie tak demobilizująco, że potrafiłyby żyć latami, nie wchodząc z sobą w interakcje. Dwie osoby typu pitta mogą nie umieć się powstrzymać od rywalizacji, starając się pokazać, kto w związku gra pierwsze skrzypce. Ich wrodzona drażliwość może prowadzić do kłótni przerywanych okresami zawieszenia broni pełnego niepokoju. Problemem jest prakriti. Przypomnijmy, że kapha to siła, która zmusza wodę i ziemię do współpracy, choć one wolałyby się wzajemnie ignorować. W głębi duszy osoby typu kapha pragną unikać konfrontacji i żaden zewnętrzny lub wewnętrzny wysiłek nie może w pełni pokonać tej tendencji. Nawet jeśli samotna osoba typu kapha zdobędzie się na tyle silnej woli, by zacząć zmieniać siebie, to dwóm osobom o tej konstytucji żyjącym wspólnie bardzo łatwo będzie utwierdzić się w starych nawykach i wzmacniać u siebie wzajemnie wrodzone skłonności. Na podobnej zasadzie gorąco nie jest jedynym powodem wrodzonego antagonizmu osób o konstytucji pitta. Zadaniem pitta jest zrównoważenie dwóch antagonistycznych żywiołów: ognia i wody. Dwie osoby pitta żyjące wspólnie niemal z pewnością w sposób naturalny będą z sobą rywalizować. Jest bardzo mało prawdopodobne, by dwie osoby typu wata żyjące pod jednym dachem kiedykolwiek wyrobiły w sobie dyscyplinę, której tak bardzo potrzebują. Dosza wata musi ujarzmić żywioł powietrza, który opiera się wszelkim ograniczeniom. Dwie osoby o podobnym prakriti zawsze będą wzajemnie wzmacniać swoje słabości wynikające z posiadania określonej konstytucji.

 

Zobacz książki o jodzeajurwedziezielonysklep.com

Przeczytaj także: Jak wybrać partnera życiowego - seksualność?

Opracowanie na podstawie:

Prakriti. Odkryj swoją prawdziwą naturę, Robert Svoboda, zielone-wydawnictwo.pl

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl