Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ajurweda
  • zdrowy styl życia
  • medycyna alternatywna
  • joga
ajurweda
Wybierz swoją przestrzeń

Pierwszym krokiem do znalezienia swojego miejsca w świecie, jest zadbanie o własną przestrzeń. Jak sprawić, by otoczenie było dla ciebie przyjazne, a ludzie wokół – otwarci i inspirujący? Pamiętaj, że to ty jesteś odpowiedzialny za to, co i kogo wybierasz.

Przyjaźń z osobami o tendencjach do autodestrukcji uwydatni skłonności do samozniszczenia, natomiast empatyczni przyjaciele wzmocnią twoją zdolność do współodczuwania. Znajomość z silnymi, zdrowymi, uduchowionymi ludźmi sprawi, że przejmiesz od nich ich równowagę i harmonię.

Możesz zdecydować się na to, aby urządzić dom i jego otoczenie w sposób jak najbardziej dostatni, przebywając z ludźmi o podobnym usposobieniu i zbliżonych smakach. Niech twojej wrażliwości nie zakłócają smutne obrazy na ścianach. Taka postawa sprawi, że będziesz mógł rozwijać swe bogactwo fizyczne. Dzięki temu wzmocnisz w sobie żywioł ziemi i wody.

Jeśli zechcesz, możesz także zadbać o swoją duchowość, żyjąc w prosty, ascetyczny sposób, w skromnym miejscu, mając za sąsiadów prostych ludzi, unikając towarzystwa osób bogatych i wpływowych, których umysły pochłonięte są ziemskimi sprawami tego świata. To wzmocni energię żywiołu powietrza i eteru w twoim organizmie.

Jeśli pragniesz rozwijać swoje zdolności umysłowe, możesz przystosować się do każdego środowiska, w jakim się znajdziesz, doświadczając kontaktów z różnymi ludźmi w różnorodnych okolicznościach oraz utrzymując doskonałą przytomność umysłu. To wzmocni twoją energię ognia.

Cechy fizyczne i umysłowe powinny wpływać także na decyzję o miejscu zamieszkania. Osoby o czystej konstytucji wata najlepiej czują się w gorącym, wilgotnym klimacie, a chłodny klimat będzie dla nich trudny do zniesienia. Osoby kapha potrzebują gorącego, suchego klimatu, gdyż to pozwoli im osiągnąć równowagę. Natomiast osoby o czystej konstytucji pitta nie znoszą upału oraz uwielbiają chłód. Osoby wata i kapha powinny regularnie zażywać kąpieli słonecznych, unikać jednak zbyt długiego przebywania na słońcu. Osoby typu pitta powinny w szczególności uważać na słońce.

Przyrządzaj potrawy z różnych warzyw, z których każde ofiaruje ci część swojej indywidualności i każde przejmie część tożsamości innych warzyw. Spoczywa na tobie odpowiedzialność wobec siebie, abyś odżywiał się i żył w zdrowy sposób.

 

Opracowanie na podstawie:

Prakriti. Odkryj swoją pierwotną naturę. Robert E. Svoboda. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa A-ti information services, Kraków 2013.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl