
Woda odgrywa kluczową rolę dla organizmu, jak i wyglądu: zapewnia skórze jędrność i nawilżenie oraz sprawia, że składniki odżywcze docierają do tworzących się komórek skóry, włosów i paznokci. Czym różni się śliwka suszona od świeżej, moczary od pustyni, a gładka cera nastolatków od obwisłej i pomarszczonej skóry dziewięćdziesięciolatka? Wodą – prostą, czystą esencją życia, z której każdy z nas składa się w około 70%.
Krok 3. Aby przez całe życie wyglądać zdrowo i promiennie, pij wodę – eliksir młodości i zdrowia
Woda to jedna z najważniejszych substancji nieorganicznych, których jest w ciele najwięcej. Znajduje się w dużej ilości w każdej tkance z wyjątkiem kości i szkliwa zębów. Twoja krew − „żywa autostrada” − składa się przede wszystkim z wody. Ciało nie może funkcjonować bez wody − ani tej, którą mamy w sobie, ani tej, która jest na zewnątrz. Bez wody nie możesz się schylać, rozciągać, mrugać, ziewać, uśmiechać się, podskakiwać, wydalać, oddychać, pocić się ani nawet myśleć. Woda nawilża każdy element twojego ciała fizycznego, umożliwia transport substancji niezbędnych do życia, składników odżywczych i tlenu do różnych układów w ciele oraz odprowadza z nich zbędne substancje.
Bez picia wystarczającej ilości wody nie możesz być piękny, pełen energii i zdrowia. Jeśli jesteś odpowiednio nawilżony, elastyna i kolagen w warstwie skóry właściwej pozostają sprężyste, a nawilżone, dobrze odżywione włosy oraz paznokcie są błyszczące i silne. I na odwrót, osoba odwodniona przedwcześnie się starzeje i bywa wyczerpana. Oprócz czystej wody źródłem płynów są także świeże (najlepiej niepasteryzowane ani nie z kartonu) soki owocowe i warzywne. Część codziennie spożywanej wody może pochodzić z surowych owoców i warzyw, które zawierają przede wszystkim właśnie ów płyn.
Aby cieszyć się zdrowiem zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym oraz dobrym samopoczuciem staraj się pić przynajmniej sześć szklanek wody dziennie. Jeśli nie lubisz pić wody bez dodatków, to możesz wyciskać do niej sok z limonki, cytryny lub pomarańczy. Gdy dodasz do wody koncentrat soku żurawinowego lub wiśniowego, uzyskasz przepyszny, orzeźwiający napój.
Zobacz naczynia miedziane w zielonysklep.com
Przeczytaj także: Woda i naczynia miedziane
Opracowanie na podstawie:
Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl