Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • terapie ajurwedyjskie
  • ziołolecznictwo
  • medycyna naturalna
  • zdrowa dieta
Wiosenne terapie ajurwedyjskie

Jaka jest najważniejsza metoda leczenia ciała? Czy można wyleczyć ciało, nie biorąc pod uwagę umysłu i emocji? Czy dobre relacje z innymi ludźmi mogą przełożyć się na wewnętrzny spokój? O co warto zadbać na co dzień, jeśli chcemy zachować zdrowie na długi czas? Sprawdź.

 

Dieta i zioła

Dieta to najważniejsza metoda leczenia ciała. Jej skutki nie są widoczne natychmiast, ale za to są trwałe. W leczeniu odpowiednią dietę można stosować na stałe, ale wymaga modyfikacji zależnie od pory roku, wieku lub określonych chorób.

Zioła to pokarm subtelny. Można je zażywać w większych lub mniejszych dawkach. Dużych dawek (ponad 28 gramów dziennie) nie należy przyjmować bez nadzoru specjalisty. W niedużych dawkach zioła to skuteczne suplementy diety. Stanowią pozytywny pokarm i zapewniają odżywienie.

 

Oleje, olejki i masaż

Każdy z nas potrzebuje regularnego masażu oraz olejów stosowanych zewnętrznie. Czasem wystarczyło prostu wymasowanie dwa razy w tygodniu stóp odpowiednim olejem, na przykład sezamowym. Dotyk leczniczy jest formą komunikacji z ciałem. Olejki eteryczne oraz zapachy także stanowią ważną część życia. Otwierają umysł i serce.

 

Postępowanie na co dzień

Nasze codzienne zwyczaje to prawdopodobnie najważniejsze czynniki zdrowia fizycznego i umysłowego. Właściwy tryb życia nie oznacza, że tłumimy swoją naturę lecz ujawniamy jej najgłębsze siły. W ajurwedzie oznacza to nietłumienie naturalnych potrzeb. Wskazówki dotyczące stylu życia uwzględniają takie kwestie, jak właściwa ilość odpoczynku, odpowiednia ilość ruchu fizycznego, odpowiednio długa ekspozycja na promienie słoneczne czy chłód. Do tych czynników zaliczamy również właściwe relacje i odpowiednio etyczne zachowania.

 

Joga i medytacja

Joga i medytacja wiążą się z duchowymi aspektami życia. Każdy z nas powinien znaleźć odpowiednią dla siebie formę medytacji, na przykład ćwicząc asany, wykonując ćwiczenia oddechowe, intonując mantry, stosując wizualizację, słuchając relaksującej muzyki. Praktyki medytacyjne mają na celu wyciszenie umysłu.

Należy zauważyć, że choć ajurweda – jako część nauki wedyjskiej – obejmuje różne metody leczenia, nie wszystkie są specyficzne dla niej. Terapia jogą jako taka jest odrębną dziedziną leczenia.

 

Kolory i kamienie szlachetne

Właściwe zastosowanie barw działa harmonizująco na umysł i emocje za pośrednictwem zmysłów. Nasze wrażenia karmią umysł i wpływają na dosze.

 

Zobacz Moringa Aurospirul w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

 

Przeczytaj także:

Aromaterapia w pigułce 

 

 

Opracowanie na podstawie:

Terapie ajurwedyjskie. Praktyczny przewodnik. David Frawley. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2019.

Do nabycia w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl