Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki naturalne
  • pielęgnacja skóry
  • oleje ajurwedyjskie
  • produkty ajurwedyjskie
kosmetyki naturalne
Waniliowo-miodowy balsam do ust

Istnieje wiele produktów, które można użyć jako naturalne kosmetyki do ust: miód, olej migdałowy czy wosk pszczeli. Pachnący, odżywczy balsam do ust można przygotować w domu - wystarczy kilka składników i odrobina chęci. Taki kosmetyk jest dobry na zimę, kiedy usta są spierzchnięte i wymagają odżywienia.

Ten miodowy balsam można stosować przez cały rok – działa łagodząco i odżywczo. Pysznie smakuje. Wspaniale koi zniszczoną skórę warg. Jest lubiany przez dzieci, bo smakuje i wygląda jak pomadki waniliowo-miodowe.

 

Składniki:

1 łyżka stołowa miodu

1 łyżka stołowa oleju bazowego sojowego lub migdałowego

1,5 łyżeczki wosku pszczelego

5 kropli waniliowego olejku eterycznego

 

Jak przygotować? W małym rondelku na niewielkim ogniu lub podwójnym garnku podgrzewaj olej, wosk pszczeli i miód do chwili, gdy wosk się roztopi. Zestaw z ognia. Dodaj olejek eteryczny i wymieszaj. Wstaw garnek do płytkiej, zimnej kąpieli.

Trzepaczką lub łyżką mieszaj energicznie zawartość przez 30-60 sekund, aż miód połączy się ze składnikami, a całość uzyska konsystencję gęstego masła orzechowego. Mieszanka będzie mieć blado-żółto-brązowy kolor. Łyżką przełóż mieszankę do pojemniczków i je zamknij. Przed użyciem odczekaj 2 godziny, aż kosmetyk zastygnie.

Kosmetyku nie trzeba przechowywać w lodówce, lecz należy do zużyć w ciągu kilku miesięcy, aby zachował świeżość i skuteczność.

 

Naturalne kosmetyki oparte na ajurwedyjskich recepturach znajdziesz w zielonysklep.com - zobacz tutaj.

 

Przeczytaj także:

Balsam rozgrzewający z cynamonem

Kosmetyki pod oczy -  domowe receptury

Imbirowo-pomarańczowa kąpiel dla zmysłów

 

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe. Stephanie Tourles. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl