Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki naturalne
  • produkty ajurwedyjskie
  • pielęgnacja ciała
  • kosmetyki wegańskie
kosmetyki naturalne
Upiększający eliksir - koniec z wypryskami

Polecamy przepis na domowy kosmetyk o szerokim spektrum działania - przeznaczony przede wszystkim do usuwania bakterii trądzikowych znajdujących się pod powierzchnią skóry. Łagodzi infekcje, ma działanie antybakteryjne. Wystarczy kilka składników, by przygotować ten eliksir.

Kosmetyki jest zalecany do każdego rodzaju cery z problemem wyprysków. Można stosować go codziennie.

Jakich składników użyć? 4 krople olejku eterycznego z drzewa herbacianego, 2 krople goździkowego olejku eterycznego, 2 krople rumiankowego olejku eterycznego, 2 krople mirtowego olejku eterycznego, 2 łyżeczki oleju bazowego z orzechów laskowych, 1 łyżeczka migdałowego oleju bazowego

Jak przygotować? Wlej olejki eteryczne, kropla po kropli, bezpośrednio do buteleczki. Następnie dodaj oleje bazowe. Zakręć nakrętkę z kroplomierzem, chwyć buteleczkę całą dłonią i energicznie potrząsaj nią przez 2 minuty, aby wszystkie składniki dokładnie się zmieszały i delikatnie ogrzały do temperatury ciała.

Ostaw buteleczkę na 24 godziny w ciemne miejsce o temperaturze 15-26 stopni C, aby nastąpiła synergizacja olejków.

Preparatu nie trzeba przechowywać w lodówce, lecz należy go zużyć w ciągu 3 miesięcy, aby zachował świeżość i skuteczność.

Jak stosować? Skórę z wypryskami oczyść za pomocą środka oczyszczającego lub toniku, którego zazwyczaj używasz. Następnie nanieś 1-2 krople eliksiru na dłoń, zanurz w olejku wacik i nałóż odrobinę preparatu na każdy wyprysk. Stosuj codziennie.

Jeśli masz problem z wrastającymi włoskami (np. po depilacji) nakładaj ten kosmetyk na wrastające włoski i masuj palcami. Produkt doskonale nadaje się także do uśmierzania świądu po ukąszeniu owadów.

 

Szukasz dobrej jakości kosmetyków? Chcesz wypróbować naturalne kosmetyki wegańskie? Sprawdź naszą ofertę na zielonysklep.com

 

Przeczytaj także:

Mydełko - zrób prezent swojej skórze

Aromatyczne pudry do ciała

Oczyszczanie twarzy - naturalnie 

 

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. Stephanie Tourles. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl