Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki naturalne
  • produkty ajurwedyjskie
  • kosmetyki wegańskie
  • pielęgnacja twarzy
kosmetyki naturalne
Trzy maseczki nawilżające

Maseczka z miodu i zarodków pszennych, maseczka z musu jabłkowego i oleju migdałowego, maseczka bananowo-śmietankowa – polecamy trzy przepisy na domowe maseczki nawilżające, które możesz samodzielnie przygotować. Wystarczy kilka składników, kilka minut wolnego czasu oraz odrobina chęci.

 

Maseczka z miodu i zarodków pszennych

Maseczka koi, głęboko nawilża i nawadnia. Jest doskonała dla skóry suchej, odwodnionej, wrażliwej i zniszczonej warunkami atmosferycznymi.

Jakich składników użyć? 1 łyżka stołowa świeżego, surowego miodu, 1 łyżeczka mączki z nasion słonecznika, 1 łyżeczka świeżyć, surowych zarodków pszennych

Jak przygotować? Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki w miseczce i odstaw na kilka minut. Czas przygotowania to 5 minut. Z podanej ilości składników przygotujesz 1 porcję maseczki.

Jak stosować? Palcami nanieś papkę na twarz i szyję, delikatnie oklepując skórę, a następnie połóż się na 30 minut i rozluźnij. Spłucz maseczkę, pomagając sobie ciepłym, wilgotnym ręcznikiem. Miód stanie się rzadszy i będzie spływał w miarę rozgrzewania się do temperatury ciała, a zatem przed nałożeniem maseczki zepnij włosy, aby się nie pozlepiały. Pod głowę podłóż ręcznik.

 

Maseczka z musu jabłkowego i zarodków pszennych

Maseczka silnie nawilża i koi cerę spieczoną, oparzoną słońcem lub spierzchniętą od wiatru. Jest zalecana do cery normalnej, suchej, dojrzałej, wrażliwej, zniszczonej warunkami atmosferycznymi, spieczonej słońcem lub spierzchniętej od wiatru.

Jakich składników użyć? 2 łyżeczki świeżego musu jabłkowego, 2 łyżeczki surowych zarodków pszennych, 1/2 łyżeczki oleju bazowego z jojoby, orzechów laskowych, pestek moreli lub migdałów.

Jak przygotować? W miseczce dokładnie wymieszaj mus jabłkowy i zarodki pszenne. Odstaw na 5 minut, aby mieszanka zgęstniała lub do czasu, gdy zarodki wchłoną część soku jabłkowego. Po zmyciu mieszanki możesz użyć oleju bazowego. Z podanej ilości składników przygotujesz 1 porcję maseczki.

Jak stosować? Palcami nanieś maseczkę na twarz oraz (w razie potrzeby) na szyję i dekolt. Maseczka może skapywać, więc zwiąż włosy, połóż stopy wysoko. Po 20-30 minutach spłucz maseczkę, nawet jeśli nie wyschnie.

Następnie wykonaj masaż twarzy, używając olejku – 5 minut wmasowuj go łagodnymi, okrężnymi ruchami w skórę twarzy, szyi oraz dekoltu. Nadmiar oleju usuń, delikatnie oklepując skórę chusteczką higieniczną lub wmasuj go w ramiona, kolana, stopy. Twarz będzie nawilżona, ciepła i promienna.

 

Maseczka bananowo-śmietankowa

Banany i śmietanka nawilżają, nawadniają i koją nawet najsuchszą skórę. Niech stosowanie tej maseczki stanie się dla ciebie zdrowym, smacznym nawykiem, którym twoja skóra będzie się rozkoszować. Maseczka polecamy o skóry normalnej, suchej, odwodnionej, wrażliwej, spieczonej słońcem, spierzchniętej od wiatru, dojrzałej lub podrażnionej.

Weź 1 pięciocentymetrowy kawałek dojrzałej banana oraz śmietankę tłustą lub półtłustą. Używając tłuczka, miseczki i widelca rozgnieć banana z taką ilością śmietanki, aby uzyskać gładką pastę nadającą się do rozsmarowania.

Zepnij włosy i zabezpiecz ubranie, zanim nałożysz tę maseczkę, gdyż może ściekać z twarzy. Palcami nanieś ją na twarz, szyję oraz dekolt i połóż się na 20-30 minut. Następnie spłucz.

 

Polecamy naturalne, w pełni roślinne kosmetyki do twarzy i ciała marki ORIENTANA. Oparte na ajurwedyjskiej recepturze, zawierają cenne rośliny, zioła i olejki. Zobacz w zielonysklep.com.

 

Przeczytaj także:

Owoce używane w kosmetyce 

Jak pielęgnować suchą skórę

Oleje w pielęgnacji ciała

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe. Stephanie Tourles. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl