Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • naturalne kosmetyki
  • receptura
  • olejek do ciała
  • do opalania
Tropikalny kremowy olejek do ciała

Olejek jest przeznaczony dla miłośników kąpieli słonecznych, którzy łatwo się opalają i rzadko cierpią na poparzenia. Faktor ochronny jest niski, ale kosmetyk słodko pachnie! Może sprawić, że będziesz chciał się smażyć na słońcu cały dzień – ale nie rób tego!

 

 

Kosmetyk jest silnym emolientem. Korzystnie działa na każdy rodzaj skóry potrzebującej zmiękczenia.

Składniki:

½ szklanki kokosowego oleju bazowego (extra virgin, nierafinowany)

½ szklanki oleju bazowego z jojoby (można go zastąpić olejem sezamowym lub neem – każdy z nich nada olejkowi ciepły orzechowy aromat)

2 łyżki stołowe masła kakaowego

Zalecane do: wszystkich rodzajów skóry z wyjątkiem tłustej

Zastosowanie: przed opalaniem, w jego trakcie i po

Czas przygotowania: około 20 minut + 12 godzin na zastygnięcie

Uzyskana ilość: około 1⅛ szklanki

Przygotowanie:

W małym rondelku na niewielkim ogniu lub w podwójnym garnku podgrzewaj olejki bazowe i masło kakaowe do chwili, gdy olej kokosowy i masło kakaowe roztopią się. Zestaw z ognia i mieszaj łyżką lub małą trzepaczką przez 15 sekund, aby składniki się połączyły.  Przelej mieszankę do pojemnika i zakręć go, gdy preparat będzie już niemal zimny. Odczekaj 12 godzin przed użyciem, aż mieszanka zastygnie.

Uwaga: Jeśli temperatura otoczenia jest wyższa niż 24°C, olejek zachowa płynną konsystencję, a jeśli niższa − będzie twardszy. Aby go zmiękczyć przed użyciem, umieść pojemnik w płytkim garnku z gorącą wodą na 10−20 minut. Energicznie wstrząśnij przed każdym użyciem. Tego preparatu nie trzeba przechowywać w lodówce, lecz należy zużyć go w ciągu 2 lat aby zachował świeżość i skuteczność.

Jak stosować: Aplikuj olejek natychmiast po kąpieli lub prysznicu, aby zatrzymać wilgoć w skórze i nie dopuścić do jej parowania, zanim zaczniesz się opalać. Preparat jest bardzo skoncentrowany − zacznij od 1 łyżeczki. Pamiętaj, aby nakładać go także w trakcie opalania i po nim.

 

Wybrane składniki kosmetyków oraz olejki eteryczne znajdziesz w zielonysklep.com

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl