Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • produkty ajurwedyjskie
  • suplementy diety
  • spirulina
  • chlorella
suplementy diety
Spirulina i chlorella - superpokarmy

Spirulina i chlorella to niebieskozielone algi o unikalnych właściwościach odżywczych. Wspomagają, odżywiają i wzmacniają organizm. Polecane zwłaszcza dla wegetarian i wegan.

Zawierają ponad 100 różnorodnych składników odżywczych. Są bogatym źródłem witamy z grupy B, zwłaszcza B12. Te suplementy diety zwane są superpokarmami.

Spirulina

To alga należąca do najstarszych form życia na Ziemi. Już wiele wieków temu była używana przez Azteków jako codzienne pożywienie. Głównym składnikiem odżywczym spiruliny jest białko, które stanowi około 60-70 procent jej zawartości. Jest to białko łatwo przyswajalne przez organizm, nieobciążające w żaden sposób układu pokarmowego, nerek ani wątroby. Białko zawarte w spirulinie posiada niezbędne dla organizmu aminokwasy.

Spirulina jest bogata w witaminy i minerały, w tym witaminy z grupy B. O dostarczaniu witaminy B12 powinni pamiętać zwłaszcza wegetarianie i weganie, ponieważ w produktach roślinnych trudno ją znaleźć. Spirulina zawiera także antyoksydanty, niezbędne kwasy tłuszczowe, witaminę A, żelazo oraz wapń. Spirulina wzmacnia organizm, opóźnia procesy starzenia oraz wspomaga pracę centralnego układu nerwowego.

Chlorella

To jednokomórkowa niebieskozielona alga, która jest bogatym źródłem białek, węglowodanów oraz witamin. Zawiera również niezbędne kwasy tłuszczowe, w tym cenny kwas linolowy. Podobnie jak spirulina, posiada mnóstwo witaminy B12, odpowiedzialnej za prawidłowe funkcjonowanie układu neurologicznego.

Niedobór witaminy B12 często pojawia się u osób, które przez dłuższy czas stosują dietę wegańską, i nie dostarczają jej w postaci suplementów. Brak tej witaminy w pożywieniu skutkuje poważnymi dolegliwościami ze strony układu neurologicznego oraz problemami psychiatrycznymi.

Chlorella jest znana ze swoich właściwości detoksykacyjnych; pomaga usunąć toksyny z organizmu. Dzięki dużej zawartości chlorofilu wzmacnia odporność na stres, zanieczyszczenia środowiska oraz eliminuje skutki niewłaściwego stylu odżywiania.

Spirulinę i chlorellę najlepiej używać w formie sproszkowanej. Można wymieszać ją z wodą lub mlekiem lub używać jako dodatek do jogurtów, koktajli i smoothiesów. Dzienna dawka tego superpokarmu to dwie łyżeczki dziennie.

Jeśli chcesz wypróbować działanie spiruliny i chlorelli, obie te algi znajdziesz w naszym sklepi:

- SPIRULINA BIO (firmy Rainforest Foods). Kliknij tutaj. 

- CHLORELLA BIO (firmy Rainforest Foods). Kliknij tutaj.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl