Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ajurweda
  • zdrowy styl życia
  • książki ajurwedyjskie
  • medycyna alternatywna
ajurweda test
Seksualna moc

Bardzo ważnym elementem życia seksualnego jest wzajemna przyjemność obojga kochanków. Poczucie niespełnienia w obszarze seksu jest przyczyną frustracji i problemów emocjonalnych. Czy wiesz, jaką moc ma energia seksualna?

Frustracja seksualna wyzwala w kobiecie gniew, a to z kolei prowadzi do zaburzeń równowagi w obrębie żeńskich organów seksualnych oraz dodatkowo zakłóca cykl miesiączkowy. Zachwianie procesów menstruacyjnych wzmaga rozdrażnienie emocjonalne kobiety.

W takiej sytuacji kobiecie trudno będzie zajść w ciążę, a jeśli to się stanie, jej cierpienie przeniesie się na płód. Każdemu dziecku dorastającemu w takim gorzkim i ostrym środowisku będzie towarzyszyć poczucie niezadowolenia i złości, ponieważ emocje stanowią podłoże konstytucji dziecka.

Jeśli zygocie można przekazać pewną dawkę ogromnej satysfakcji odczuwanej przez parę podczas orgazmu, to dziecku, które powstanie w wyniku takiego aktu, łatwiej będzie czerpać zadowolenie z życia niż temu, którego rodzice współżyli tylko dla zabawy. Jeśli natomiast w czasie poczęcia dziecka rodzicami targały potężne, destrukcyjne emocje, ich potomek może cierpieć na wskutek głodu emocjonalnego, którego nigdy nie będzie mógł w pełni zaspokoić ze względu na cechy swojej konstytucji.

Wiele współczesnych par nie poświęca dostatecznie wiele czasu temu, by czerpać radość z seksu, by osiągnąć wzajemne zadowolenie, a nie jedynie samozaspokojenie. Nie przywiązują też wagi do tego, by wzajemnie rozwijać się seksualnie i wspólnie zgłębiać tajniki seksu. Warto uświadomić sobie, jak potężną moc niesie z sobą energia seksualna.

Owocny, dający zadowolenie seks odbywa się między dwojgiem partnerów, a nie między dwoma organami seksualnymi. Dwoje ludzi uprawiających seks powinno odrzucić wszelkie hamulce, wątpliwości i niepewność, które oddzielają ich od siebie i nie pozwalają im stać się jednością, aby na moment osiągnęli jedność w doświadczaniu orgazmu.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że energia seksualna ma moc transformującą. Jeśli nie będziemy zdolni do przeobrażenia swych doświadczeń seksualnych w medytację, to zawsze będziemy odczuwać pokusę poszukiwania nowych parterów seksualnych w celu zaspokojenia swoich potrzeb. W takiej sytuacji nigdy nie zdołamy odnaleźć tego bezmiernego poczucia satysfakcji, którego zwyczajne, rutynowe doświadczenie seksualne daje posmak, lecz nie pozwala w pełni osiągnąć.

 

Opracowanie tekstu na podstawie:

Prakriti. Odkryj swoją pierwotną naturę. Robert E. Svoboda. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa A-ti information services, Kraków 2013.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl