Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ruch
  • kondycja fizyczna
  • a wygląd
  • dobre samopoczucie
ruch a zdrowie
Ruszaj się, aby doskonale wyglądać i wspaniale się czuć

Dbaj o kondycję swojego ciała, a kondycja skóry odpłaci ci za to: będzie piękna i zdrowa. Regularna aktywność fizyczna wzmacnia przepływ i krążenie limfy, poprawia trawienie, pobudza metabolizm oraz proces usuwania zbędnych produktów przemiany materii z narządów wewnętrznych i skóry, a także zwiększa dopływ tlenu do ciała, nadając skórze promienności.

 

 

Bez regularnych ćwiczeń niemożliwym jest, by twoja skóra była piękna i zdrowa. Ciało dostarcza składniki odżywcze i tlen z krwią najpierw do organów wewnętrznych a dopiero potem do skóry, włosów i paznokci.

Kolejny fakt: codzienne ćwiczenia fizyczne są bardzo ważne dla dobrego samopoczucia i stanu emocjonalnego. Rano dodadzą ci energii, a po pracy ułatwią relaks, eliminując lub redukując stres z całego dnia. Ruch fizyczny działa jak naturalny lek antydepresyjny.

Aby poprawić zdrowie swojego układu sercowo-naczyniowego, elastyczność, siłę i tonus mięśni, warto chodzić na energiczne spacery trwające 45−60 minut, po czym przez około 15 minut wykonywać łagodne, rozciągające ćwiczenia jogi. Co drugi dzień dodać do tego serię 20−30-minutowych ćwiczeń siłowych z użyciem ciężarków, a dodatkowo, jeżeli możemy, pompki, przysiady, ćwiczenia na mięśnie brzucha.

Jędrne i prężne ciało jest oznaką młodości i zdrowia. Staraj się ćwiczyć na świeżym powietrzu i w naturalnym świetle słonecznym tak często, jak to możliwe, i odpowiednio energicznie, aby się pocić podczas ćwiczeń ale nie nadmiernie. Pocenie wychładza skórę i pobudza proces usuwania toksyn.

Jeśli nie lubisz spacerów, wybierz to, co ci odpowiada: jazdę na rowerze, jogging, pływanie, pilates, aerobik, tenis czy nawet jazdę na rolkach. Naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Od ciebie zależy, jaki rodzaj ruchu wybierzesz i czy będziesz konsekwentnie ćwiczyć. Można też wybrać kilka aktywności i ćwiczyć je na zmianę, aby się nie znudziło. Jeśli masz ponad 35 lat i przez pewien czas nie byłeś aktywny lub cierpisz na jakieś dolegliwości albo masz wątpliwości, skonsultuj się ze specjalistą, zanim zaczniesz jakikolwiek program ćwiczeń.

 

Wybrane kosmetyki do ciała znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Aby przez całe życie wyglądać zdrowo i promiennie

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl