Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • bóle stawów
  • Salai Guggal
  • ajurweda Kraków
  • suplementy diety
Salai Guggal
Reumatoidalne zapalenie stawów

Ból stawów dotyka coraz większą liczbę osób niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Właściwe rozpoznanie przyczyny zapalenia stawów ma podstawowe znaczenie dla prawidłowego leczenia tej dolegliwości. Jak rozpoznać objawy? Jakie zastosować środki zapobiegawcze? Sprawdź.

 

Rodzaje zapalenia stawów

Jeśli przyczyną jest zaburzenie doszy wata: stawy wydają odgłosy trzaskania, ulegają wysuszeniu, a zarazem nie puchną. W dotyku mogą być odczuwalne jako zimne. Bolesność stawów najczęściej odczuwana jest w ruchu, zwykle także występuje jeden wrażliwy punkt.

Cechą zapalenia stawów typu pitta jest stan zapalny. Staw nabrzmiewa, jest zaczerwieniony, gorący w dotyku i bolesny.

W zapaleniu typu kapha stawy również sztywnieją oraz nabrzmiewają, ale są odczuwane jako zimne i wilgotne. Mały ruch przyczynia się do redukcji bólu.

 

We wszystkich rodzajach zapalenia stawów

Podstawowym środkiem zaradczym i prewencyjnym oprócz wprowadzenia właściwej diety i ruchu – jest stosowanie ziół. Salai Guggal to naturalny suplement diety stworzony na bazie leczniczych roślin i ziół ajurwedyjskich. Przeznaczony jest dla osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów oraz chroniczne bóle kości i stawów.

Żywica kadzidłowca (Boswellia serrata), czyli główny składnik Salai Guggal, stosowana jest od setek lat w ajurwedzie, jako remedium w leczeniu stanów zapalnych stawów i kręgosłupa. Działa przeciwbólowo oraz łagodzi stany zapalne w przebiegu reumatyzmu.

 

Zmiany artretyczne typu wata

Przestrzegaj diety łagodzącej wata. Wybieraj ciepłe łatwostrawne potrawy, unikaj zimnych produktów, fasoli, wysuszających ziaren (np. jęczmienia czy kukurydzy) oraz roślin psiankowatych (pomidorów, ziemniaków, bakłażanów).

Posmaruj bolący staw olejkiem mahanarayan i ogrzej to miejsce wilgotnym ciepłem. Przykładowo, w przypadku zapalenia kostki, po wtarciu olejku w skórę, namocz stopę w ciepłej albo gorącej wodzie. Do wody warto włożyć torebkę z brązowymi nasionami gorczycy.

 

Zmiany artretyczne typu pitta

Zmiany typu pitta często są bardziej bolesne oraz cechują się silniejszymi stanami zapalnymi.

Przestrzegaj diety łagodzącej pitta. Szczególnie unikaj potraw rozgrzewających, pikatnych, marynat, szpinaku i pomidorów.

Posmaruj bolące miejsce chłodnym olejem rycynowym albo kokosowym.

Ukojenie przynosi także nałożenie substancji chłodzącej, na przykład pasty ze sproszkowanego sandałowca. Sporządź ją z łyżeczki sproszkowanego sandałowca i takiej ilości wody, która da konsystencję pasty. Wetrzyj łagodnie w staw.

 

Zmiany artretyczne typu kapha

Zapalenie stawów uznaje się jako zapalenie typu kapha, kiedy doświadczany jest ból, wystąpił obrzęk i usztywnienie, a w dotyku odczuwane jest zimno oraz wilgoć.

Przestrzegaj diety ograniczającej kapha (zwłaszcza nie przyjmuj  żadnych produktów mlecznych i zimnych napojów).

Smaruj dane miejsce pastą ze sproszkowanego korzenia tataraku. Zmieszaj łyżeczkę sproszkowanego korzenia z odpowiednią ilością wody, aby uzyskać konsystencję pasty, po czym nałóż ją na staw.

Przy wysięku (staw wypełnia płynna zawartość) stosuj pastę z równych ilości sproszkowanego punarnava oraz imbiru. Zmieszaj łyżeczkę każdej z tych substancji z taką ilością ciepłej wody, która pozwoli uzyskać konsystencję pasty.

 

Przy reumatoidalnym zapaleniu stawów znakomicie sprawdzi się mieszanka ziołowa Salai Guggal. Suplement Salai Guggal jest polecany zwłaszcza osobom prowadzącym siedzący tryb życia, u których wraz z wiekiem następuje zmniejszenie elastyczności stawów. Zaleca się go również przy intensywnym wysiłku fizycznym i treningach sportowych, kiedy stawy narażone są na nadwyrężenie. Preparat chroni organizm przed zwyrodnieniami oraz wzmacnia i odżywia narządy ruchu. Regeneruje także uszkodzone naczynia krwionośne i ułatwia dopływ krwi do zaognionych tkanek. Preparat zmniejsza bóle reumatyczne i zwyrodnieniowe. Zapobiega niepożądanym procesom zapalnym oraz zmniejsza obrzęki i opuchlizny. Działa przeciwbólowo, odżywczo i regenerująco na cały organizm.

 

Zobacz Salai Guggal Plus w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl