Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • higiena osobista
  • zalecenia
  • usuwanie toksyn
  • szczotkowanie ciała
higiena osobista, szczotkowanie ciała, domowe receptury,
Regularnie usuwaj toksyny od wewnątrz i z zewnątrz

Mówiąc wprost, twoja skóra pełni funkcję pośrednika pomiędzy wnętrzem twojego organizmu, a światem zewnętrznym. Aby oba te światy były wolne od toksyn i sprawnie funkcjonowały, niezbędne jest regularne usuwanie zbędnych produktów przemiany materii zarówno poprzez wypróżnianie, jak i usuwanie złogów z zewnętrznych warstw skóry.

 

Przeciętnie w ciągu dnia twoja skóra pozbywa się około pół kilograma nieczystości, włączając w to pot. W ten sposób wydala się około jednej trzeciej wszystkich toksyn. Jeśli ze względu na zaniedbania higieniczne, chorobę, grubą warstwę suchej skóry, skutki uboczne zażywania leków, niedobór składników odżywczych, regularne stosowanie mleczek do ciała zatykających pory i zawierających oleje mineralne lub używanie wodoodpornych, chemicznych filtrów przeciwsłonecznych twoja skóra nie pełni tej funkcji tak, jak powinna, to twoje nerki, jelito grube, wątroba i płuca staną się niewydolne. Dlatego też każdy sposób, w jaki możesz usprawnić funkcjonowanie skóry, wpływa korzystnie na działanie innych narządów wydalających toksyny.

Oczyszczanie wewnętrzne

To, co dostaje się do wnętrza, musi się z niego wydostać. Spożywanie dostatecznej ilości płynów w połączeniu z dietą bogatą w błonnik zapewnia odpowiednią aktywność układu trawiennego i wydalanie toksyn przez okrężnicę, a także zapobiega przedostawaniu się ich do skóry w postaci wysypek i wyprysków. Nieczystości, których nie pozbędziemy się przez nerki, wątrobę, płuca i jelito grube, znajdują inną drogę ujścia – i właśnie dlatego skórę niekiedy nazywa się „trzecią nerką”. Regularne usuwanie toksyn zapewnia komfort fizyczny, znacznie poprawia nastrój i sprawia, że skóra jest czysta i promienna.

Szczotkowanie: piękno a szczotkowanie ciała

Dawna tradycja poprawiająca zdrowie - szczotkowanie ciała, wraca do łask. Działa na zasadzie stymulowania gruczołów łojowych, a tym samym pobudza naturalne mechanizmy nawilżania skóry. Usuwa najbardziej zewnętrzne warstwy martwych komórek, co prowadzi do złuszczania się, a w rezultacie daje jedwabiście gładką skórę. Poprawia krążenie i poprawia krążenie krwi oraz pobudza cały układ limfatyczny, co przyczynia się do naturalnego usuwania toksyn. Kolejna korzyść, to bardziej sprężysta skóra w tych częściach ciała, które szybko tracą jędrność. Szczotkowanie ciała działa tak jak filiżanka espresso. Nieźle jak na pięciominutowy zabieg upiększający! Wykonuj ten zabieg codziennie.

Oto jak należy go wykonywać: używając średnio miękkiej szczotki z naturalnego włosia, wielkości dłoni, najlepiej z uchwytem, po prostu szczotkuj całe ciało – nie pomijaj żadnej jego części za wyjątkiem twarzy (i piersi u kobiet) przez około pięć minut. Nie szczotkuj mocno – początkowo trzeba to robić łagodnie, stopniowo rób to coraz energiczniej. Pamiętaj, aby zawsze szczotkować w kierunku do serca, o ile to możliwe. Zacznij od dłoni, w tym także przestrzeni między palcami, dalej w stronę ramion, pach, szyi, klatki piersiowej i górnej części pleców. Następnie przejdź do nóg, zaczynając od stóp i posuwając się w górę ku pachwinom, pośladkom, dolnej części pleców i bokom. Zakończ w okolicy żołądka stosując spiralne ruchy zgodne z ruchem wskazówek zegara. Uwaga: W ogóle zrezygnuj ze szczotkowania, jeśli skóra jest poparzona przez słońce lub spierzchnięta od wiatru, jeśli wystąpiła wysypka lub skóra jest podrażniona w jakikolwiek inny sposób. Na koniec weź kąpiel lub prysznic, tak jak zazwyczaj. Cały martwy naskórek zejdzie podczas mycia. Pamiętaj, aby potem nie wycierać ciała, lecz delikatnie je osuszyć, przykładając ręcznik tak, aby pozostało lekko wilgotne, po czym nałóż ulubiony olejek do ciała lub kosmetyk nawilżający. Szczotkę, której używasz, należy myć łagodnym mydłem mniej więcej raz w tygodniu, aby nie miała nieprzyjemnego zapachu i by nie gromadziły się na niej martwe komórki skóry.

 

Wybrane kosmetyki do twarzyciała znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Twoje piękne ciało: rozpieszczanie się to absolutna konieczność

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

 

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl