Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ajurweda
  • rasajana
  • odosobnienie
  • dla joginów
rasajana, rasayana, joga, yoga,
Rasajana – regeneracja i odmłodzenie - dla joginów

Jeśli nie jesteś w stanie kontrolować swoich emocji w sposób doskonały, to nie będziesz zdolny do odmłodzenia swojego ciała – płomienne emocje spalą twoje odżas, a oziębłość je wysuszy.

 

 

Jeśli uświadomisz sobie, że uległeś chwilowemu wzburzeniu, będziesz musiał na jakiś czas ograniczyć kontakty ze światem zewnętrznym, by nauczyć się nie reagować na prowokacje, które mogą wywoływać poruszenie w umyśle i wypalać twoje odżas.

Jeśli nie masz możliwości wycofania się ze spraw świata zewnętrznego na zawsze, powinieneś zorganizować sobie życie tak, by móc oderwać się od otoczenia przynajmniej na miesiąc. W tym czasie warto korzystać z preparatów odmładzających, żeby wzmocnić organizm. Typy wata i pitta zazwyczaj ich potrzebują – wata dlatego, że ich suchość wyczerpuje odżas, pitta natomiast dlatego, że ich ogień wewnętrzny prowadzi do wypalenia odżas. Miesiąc to minimalny okres niezbędny do osiągnięcia jakiegokolwiek rezultatów.

Trzeba jednak pamiętać, że wycofanie się ze świata zewnętrznego, niezależnie od tego, na jak długo, z pewnością przyniesie korzyści, choćby nawet trwało tylko jeden dzień.

W idealnej sytuacji w czasie odosobnienia powinieneś unikać wszelkich kontaktów międzyludzkich, pozostając w swoim pokoju oraz stroniąc nawet od wiatru i słońca. Izolacja od świata zewnętrznego pomoże ci wnieść równowagę w swoje życie wewnętrzne. Zanim rozpoczniesz odosobnienie, konieczne jest przeprowadzenie gruntownego oczyszczenia pańća karma, a także staranne uregulowanie procesu odżywiania i snu.

W okresie stosowania rasajany zabrania się uprawiania seksu. Może to kojarzyć się z nudą, ale regeneracja nie może następować w atmosferze wiecznej stymulacji i ekscytacji.

 

Zobacz książki o jodzeajurwedziezielonysklep.com

Przeczytaj także: Ścieżka jogina

Opracowanie na podstawie:

Prakriti. Odkryj swoją prawdziwą naturę, Robert Svoboda, zielone-wydawnictwo.pl

 

 

 

 

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl