Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • książki ajurwedyjskie
  • ajurweda Kraków
  • kuchnia ajurwedyjska
  • joga
książki ajurwedyjskie
Przegląd książek o ajurwedzie

Książki na temat ajurwedy – opublikowane w naszym wydawnictwie - cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Kuchnia ajurwedyjska, masaż ajurwedyjski, joga, ziołolecznictwo ajurwedyjskie, kosmetyka ajurwedyjska, receptury i zabiegi ajurwedyjskie – sprawdź naszą ofertę książek.

 

Ajurwedyjska kuchnia dla wegan. Jak odzyskać równowagę dzięki pożywieniu (autor: Talya Lutzker)

Premiera! Najnowsza publikacja zadowoli zarówno wegan, wegetarian, jak i wszystkich, którzy lubią zdrową, pyszną i łatwą w przygotowaniu kuchnię. Książka stanowi wyjątkowe źródło wiedzy i inspiracji dla wegan i sympatyków diety wegańskiej.

Oferuje ponad 120 przepisów na pyszne i zdrowe potrawy, równoważące wszystkie dosze. Uczy, jak zastąpić nabiał równie wartościowymi odpowiednikami wegańskimi.

Jeśli pragniesz unikać produktów pochodzenia zwierzęcego i jednocześnie zaczynasz swoją przygodę z ajurweda i weganizmem, tę książkę musisz mieć w swojej biblioteczce.

 

Gotuj z ajurwedą dla zdrowia (autorzy: Usha Lad, Vasant Lad)

To coś więcej niż zwykła książka kucharska. To wprowadzenie w tajniki ajurwedy i kuchni ajurwedyjskiej, uczące nowego spojrzenia na żywienie. Książka oferuje mnóstwo zdrowych przepisów kuchni wegetariańskiej. Omawia wpływ danego pokarmu na poszczególne dosze, a w wielu przypadkach także jego lecznicze właściwości.

W książce znajdziesz ponad 100 pysznych przepisów kuchnia ajurwedyjskiej, niemal 300 prostych porad na rozmaite dolegliwości, wskazówki, jak dbać o zdrowie i dobre trawienie, a także zasady właściwego łączenia pokarmów.

 

Ajurwedyjska książka kucharska. Jak zdrowo żyć i dobrze się odżywiać (autorzy: Amadea Morningstar, Urmila Desai)

Książka omawia ajurwedyjski system żywienia oraz system trzech dosz. Kładzie nacisk na pełną wartość odżywczą potraw, ich właściwości lecznicze oraz okoliczności takie jak pory roku, podróże.

Zawiera ponad 250 smakowitych, łatwych w przygotowaniu przepisów, stworzonych, by wspomóc zachowanie witalności i energii przez długie lata. Oferuje szeroki wachlarz przepisów - od orientalnych dań indyjskich aż po europejskie i amerykańskie specjały. 

 

Joga ziół. Ziołolecznictwo ajurwedyjskie (autorzy: David Frawley, Vasant Lad)

Książka zawiera opis i klasyfikację ponad 250 ziół wykorzystywanych w ajurwedzie, wybranych ziół zachodnich oraz najważniejszych ziół orientalnych – zarówno indyjskich, jak i chińskich. Po raz pierwszy opisano tu często stosowane zioła zachodnie z perspektywy ajurwedyjskiej.

Przy charakterystyce ziół uwzględniono nie tylko ich zastosowanie i właściwości lecznicze ale również wpływ na psychikę oraz duchowe aspekty uzdrawiania. Znakomita publikacja dla każdego, kto interesuje się zastosowaniem ziół oraz ziołolecznictwem.

 

Ajurwedyjski masaż leczniczy (autor: S. V. Govindan)

Masaż ajurwedyjski to najstarsza ze wszystkich technik łagodzenia bólu, regenerowania tkanek i wspomagania leczenia wielu zaburzeń wewnętrznych. Pomaga przywrócić zdrowie i siłę, wzmacnia kondycję całego naszego organizmu. Ajurweda przywiązuje olbrzymią wagę do masażu ze względu na jego zdolność do harmonizowania ciała.

Każdy, kto chciałby zaznać dobrodziejstw masażu ajurwedyjskiego znajdzie w tej książce ciekawe porady, a doświadczony masażysta wiele cennych wskazówek, które może zastosować w praktyce.

 

Ajurweda a uroda. Jak być pięknym (autor: Melanie Sachs)

Książka adresowana jest do każdego, kto w mądry sposób chce dbać o siebie. Osoby zainteresowane zabiegami upiększającymi lub przeprowadzające takie zabiegi mogą same skorzystać z ajurwedyjskich receptur bądź zaoferować je swoim klientom.

Można tu znaleźć wiele szczegółowych wskazówek, jak: oczyszczać i nawilżać cerę, pielęgnować ciało, przygotować naturalne kosmetyki, skomponować prawidłową dietę, wykonać masaż poszczególnych części ciała, korzystać z ziół i olejków, dobierać biżuterię, przywrócić witalność przy pomocy ajurwedyjskich terapii odmładzających.

 

Joga i ajurweda (autor: David Frawley)

Joga i ajurweda są wzajemnie uzupełniającymi się dziedzinami wiedzy o wspólnych korzeniach, które pozwalają osiągnąć pełne zdrowie, witalność i harmonię. Książka „Joga i ajurweda” Davida Frawleya prezentuje duchowy wymiar praktyki jogicznej, której dopełnieniem jest medycyna ajurwedyjska.

Autor opisuje zarówno techniki pracy z ciałem, umysłem, oddechem, czakrami, zasady medytacji, jak i zalecenia dotyczące właściwej diety i ziół.

Niewątpliwą zaletą książki jest fakt, iż jako jedna z nielicznych omawia łącznie jogę i ajurwedę oraz korzyści płynące ze stosowania się do ich zasad. Książka jest bezcennym źródłem informacji dla osób praktykujących jogę, zainteresowanych rozwojem duchowym oraz zachowaniem zdrowia i sprawności fizycznej na długie lata.

 

Prakriti. Odkryj swoją pierwotną naturę (autor: Robert Svoboda)

Książka wprowadzi Cię w świat ajurwedy – starożytnej medycyny indyjskiej. Prakriti to unikalne połączenie subtelnych energii, które w momencie narodzin  określają budowę naszego ciała, nasz temperament, preferencje. Oznacza ono najgłębszą wewnętrzną naturę każdego człowieka.

Gdy poznamy swoje prakriti, zrozumiemy, jakie cechy składają się na naszą indywidualność.

Książka pomoże Ci określić Twoją doszę, czyli wrodzoną inteligencję ciała. Dowiesz się, jakie są Twoje fizyczne, emocjonalne i duchowe skłonności i tendencje. Dosza to czynnik, od którego zależy dobre samopoczucie i żywotność. Wpływa ona na człowieka na każdym etapie jego życia, od chwili poczęcia aż do śmierci.

Książka stanowi wprowadzenie w tajniki ajurwedy. To cenny poradnik, jak wykorzystywać mądrość ajurwedyjską, by pomóc i uzdrowić siebie, a ponadto wzbogacić swoje życie i wydobyć swe naturalne piękno.

 

Ajurweda medycyną natury (autorzy: David Frawley, Subhash Ranade)

Książka zawiera pełen opis wszystkich aspektów ajurwedy, począwszy od diety i ziół, a skończywszy na jodze i medytacji. Odpowiada na pytanie, czym jest zdrowie i choroba w ujęciu ajurwedyjskim. Objaśnia sposoby diagnozowania i leczenia oraz omawia poszczególne receptury i zabiegi kliniczne, które zapewniają zdrowie i witalność.

Wyjaśnia kluczowe zasady dotyczące odpowiedniego odżywiania, aktywności fizycznej, sfery seksualnej oraz procesu odmładzania i stosowania afrodyzjaków. Opisuje szczegółowe zalecenia wynikające z rytmu dnia, pór roku oraz warunków klimatycznych, mające korzystny wpływ na jakość naszego życia. Podaje szczegółową charakterystykę ziołolecznictwa ajurwedyjskiego oraz zalecenia dotyczące zdrowego odżywiania.

Cennym dodatkiem jest słownik terminów sanskryckich oraz słownik ziół i leków ze szczegółowych opisem ich działania. Autorzy opracowali również tabele zalecanych i niezalecanych produktów żywnościowych dla poszczególnych konstytucji. Publikacja spełni oczekiwania wszystkich, którzy szukają rzetelnej wiedzy na temat starożytnej medycyny hinduskiej i chcą ją dogłębnie poznać i zrozumieć.

 

 

Wszystkie książki naszego wydawnictwa kupisz w zielonysklep.com – zobacz tutaj.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl