Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • zdrowy styl życia
  • książki ajurwedyjskie
  • dosza wata
  • relaksacja
terapia wata
Profil psychologiczny doszy wata

Osoby typu wata są nerwowe, pełne niepokoju lub lęku. Często się zamartwiają, nawet jeśli nie mają ku temu realnych podstaw. Jak pracować z doszą wata? Dlaczego dla doszy wata ważna jest konsekwencja i poczucie bezpieczeństwa? Jak traktować delikatną i wrażliwą doszę wata? Sprawdź.

Osoby typu wata bywają niezdecydowane oraz brakuje im poczucia bezpieczeństwa, co może się przejawiać nieustannym wykonywaniem jakichś ruchów lub wierceniem się. Wątpią w siebie i w skuteczność leczenia.

Czasem, gdy zaczynają terapię, bywają podekscytowane i przesadnie entuzjastyczne, lecz taki stan przeważnie trwa krótko, gdyż szybko tracą zainteresowanie i stają się sfrustrowane. Mają zbyt wygórowane oczekiwania i pragną natychmiastowych rezultatów. Niekiedy oczekują od terapeuty, że ich uzdrowi w niemal magiczny sposób, a kiedy to nie następuje, rozczarowują się lub zmieniają terapeutę.

Często brakuje im poczucia ugruntowania i trudno im podejmować zobowiązania. Aby osiągnąć dobre rezultaty, muszą realistycznie ocenić swój stan i podjąć realny wysiłek. Martwią się zanadto i często są hipochondrykami. Do wyleczenia najbardziej potrzebne jest im uspokojenie umysłu i serca.

Często bardziej zależy im na uwadze i współczuciu innych niż na pogłębieniu swojego zrozumienia. Lubią dostawać rady, ale brakuje im konsekwencji, by się do nich dostosować. Potrzebują czasu i cierpliwości. Ich stan ulega wahaniom. Powinny dążyć do powolnego, ale konsekwentnego pogłębiania spokoju umysłowego.

Szukają pociechy i potrzebują dużo wsparcia, ale nie zawsze zyskują dzięki temu poczucie bezpieczeństwa. Takie osoby powinny skupiać się na wypróbowaniu praktycznych porad i konsekwentnym ich wdrażaniu. Dzięki temu bardziej realistycznie potraktują leczenie, a jednocześnie nie pobudzą nadmiernie swej aktywności umysłowej.

Osoby typu wata bywają tak mocno pochłonięte swoimi problemami, że w ogóle nie poświęcają czasu na ich rozwiązanie. Bardzo szukają wsparcia z zewnątrz. Muszą kłaść większy nacisk na działanie niż na myślenie oraz systematycznie działać zgodnie z zasadami, zamiast czekać na rezultaty.

Powinny prowadzić konkretny, prosty styl życia, żeby ustabilizować swój umysł, wyciszyć pobudzoną siłę życiową oraz uchronić swoje wrażliwe serce. Osoby te należy traktować jak kwiaty. Łatwo wpadają w przestrach, a potraktowane niedelikatnie, mają skłonność do wycofywania się. Trzeba do nich podchodzić z ciepłem, spokojem i determinacją, tak by czuły, że mają wsparcie innych ale jednocześnie nie dopuścić do tego, by nadmiernie zaczęły na kimś polegać.

 

Zobacz butelka miedziana OM w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

 

Przeczytaj także:

Czym jest psychoterapia ajurwedyjska 

 

Opracowanie na podstawie:

Ajurweda i umysł. Uzdrawianie świadomości. David Frawley. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2018.

Do nabycia w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl