Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • dosza kapha
  • psychoterapia
  • książki ajurwedyjskie
  • medycyna naturalna
książki ajurwedyjskie
Profil psychologiczny doszy kapha

Osoby typu kapha mają uległą naturę wody, a zatem potrzebują motywacji i inspiracji do działania. Trudno im zmobilizować się, by wprowadzić zmiany w swoim życiu. Reagują powoli i bez pośpiechu, często wracają do swoich stałych nawyków. Jak zmobilizować doszę kapha do działania?

Dosza kapha często potrzebuje konfrontacji albo krytyki, by zmienić złe nawyki. Dopóki nie uświadomią sobie problemu, będą próbowały po prostu z nim żyć. Nie wystarczy wyjaśnić im, na czym polega problem i jak mu zaradzić. Potrzebują dodatkowego bodźca z zewnątrz.

Osoby o konstytucji kapha działają powoli i trudno im wdrożyć zmiany, nawet jeśli już uznały, że jest to konieczne. Pogrążają się we własnej inercji i stagnacji, z trudem podejmują wyzwania. Mają skłonność do uzależnień i depresji, przez co nie starają się poprawić swojego stanu. Większość problemów takich osób jest konsekwencją nadmiernej emocjonalności.

Osoby typu kapha reagują powoli i niechętnie omawiają swoje problemy. Jeśli chcemy, aby się otworzyły, powinny robić to bez pośpiechu, ale potrzebna jest do tego determinacja. Trzeba je nakłaniać , żeby porzuciły stan samozadowolenia. Lepiej zareagują na zalecenie, żeby wprowadzać określone zmiany konsekwentnie i zdecydowanie. Często wracają do starych nawyków nawet jeśli wiedzą, że są one złe zwłaszcza gdy sprzyja temu ich środowisko.

Kiedy jednak rozpoczną już proces zmian, co zwykle trochę trwa, zazwyczaj kontynuują podjęte działania z własnej woli. Muszą przełamać głęboko zakorzenione wzorce i ustanowić nową równowagę. Do zdrowego nurtu życia przyzwyczajają się równie łatwo jak do niezdrowego. Trudność sprawia im przejście od jednego do drugiego.

 

Zobacz butelka miedziana drzewo życia w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

 

Przeczytaj także:

Czym jest psychoterapia ajurwedyjska 

 

Opracowanie na podstawie:

Ajurweda i umysł. Uzdrawianie świadomości. David Frawley. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2018.

Do nabycia w zielonysklep.com >> przejdź do sklepu

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl