Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • naturalne kosmetyki
  • domowe receptury
  • preparaty
  • do oczu
domowe receptury, naturalne kosmetyki, oczy,
Preparaty kojące do oczu

Mówi się, że oczy to zwierciadło duszy. Jeśli jednak przez całą noc nie śpisz, bo zamartwiasz się, zajmujesz się płaczącym dzieckiem, do rana siedzisz przed komputerem, imprezujesz, oczy będą przekrwione, zmęczone i podpuchnięte. Na szczęście istnieją naturalne środki, by temu zaradzić.

 

 

Jeśli spędzasz czas z palaczami lub w pomieszczeniach, w których powietrze jest suche, cierpisz na alergię, dostaje ci się do oczu płyn do zmywania makijażu, zapominasz zmyć na noc tusz do rzęs, lubisz się wygrzewać w słońcu, pijesz za dużo kawy, a za mało wody lub regularnie spożywasz słone dania, twoje oczy i otaczająca je skóra będą napuchnięte, przekrwione i podrażnione. Mogą nawet piec i łzawić. Wrażliwe okolice wokół oczu to pierwsze miejsca, w których pojawiają się bruzdy i zmarszczki, a skóra obwisa.

Istnieją naturalne środki, które mogą ukoić, rozjaśnić, odświeżyć zaczerwienione i zmęczone oczy oraz zlikwidować opuchliznę. Jednak pamiętaj – sen jest najlepszą kuracją i środkiem upiększającym dla oczu!

Aby pozbyć się opuchlizny i cieni spod oczu, zastosuj którykolwiek z opisanych poniżej środków, połóż się na 15 minut i odpocznij:

- Zimne, wilgotne saszetki z czarną lub zieloną herbatą albo waciki nasączone wystudzonym naparem z kocimiętki, płatków róż, kwiatów rumianku, kwiatów czarnego bzu, świetlika, nasion kopru włoskiego, pąków lawendy lub liści jeżyn.

- Cienkie plasterki zimnego ogórka lub białych ziemniaków.

- Waciki nasączone wystudzonym naparem z liści oczaru wirginijskiego.

- Waciki nasączone zimnym, pełnym mlekiem.

- Schłodzony hydrolat różany lub lawendowy – tak łagodny, że można nim spryskać oczy i skórę wokół nich lub przemyć nim oczy.

- Schłodzone metalowe łyżeczki; niska temperatura zwęża naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk, zaczerwienienie i podrażnienie. Włóż 4 łyżeczki do lodowatej wody. Dwie zostaw w wodzie, pozostałe połóż na powiekach, wklęsłą stroną na skórze, tak aby przykryły oczodół. Kiedy łyżeczki zaczną się rozgrzewać, włóż je do wody, a na powieki nałóż te, które były w wodzie. Powtarzaj te czynności do ustąpienia obrzęku lub maksymalnie przez 20 minut.

 

Naturalne preparaty do oczu składniki kosmetyków znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Kiczadi na wątrobę i pęcherzyk żółciowy

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl