Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • domowe receptury
  • włosy kręcone
  • pielęgnacja
  • porady
domowe receptury, włosy kręcone, pielęgnacja,
Pielęgnacja włosów kręconych

Porzuć myśl, że musisz swoje kręcone włosy myć szamponem równo co tydzień lub nawet co miesiąc. Oto sekret: zamiast o szamponie, myśl o nawilżaniu. Szampon wysusza i tak już suche, kręcone włosy, a przy tym nie jest niezbędny do ich oczyszczania.

 

 

Z zasady każde pasemko kręconych włosów jest bardzo delikatne i łamliwe, choć ze względu na objętość loków może się wydawać, że włosy są grube lub szorstkie. W rzeczywistości osoby z włosami kręconymi mają ich na głowie mniej niż osoby o włosach prostych i falowanych.

Włosy tego typu są zazwyczaj bardzo suche, porowate i łamliwe, przede wszystkim dlatego, że naturalny tłuszcz wydzielany przez skórę głowy nie dociera do końcówek. Należy je pielęgnować z największą troską. Ponieważ łuski nie leżą płasko lecz sterczą, kręcone włosy są mniej błyszczące. Kiedy jednak włosy są zdrowe, mogą stać się błyszczące, wówczas olśniewają.

Jak dbać o włosy kręcone

Codziennie masuj mokrą skórę głowy przez 1−3 minut, używając mocno nawilżającej odżywki, a następnie dokładnie spłucz ją pod prysznicem, aby pozbyć się nadmiaru potu i łoju. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, zauważysz, że twoje włosy  pięknie wyglądają, ponieważ nie są odwodnione. Odżywka stanie się twoim najlepszym przyjacielem.

Jeśli czujesz, że musisz używać szamponu, to stosuj go jedynie co drugi tydzień, nie częściej. Do codziennego mycia włosów świetnie nadają się płyny do mycia włosów bez mydła lub płukanki ziołowe, jeśli masz wrażenie, że skóra głowy potrzebuje środka ściągającego.

 

Naturalne henny i kosmetyki do włosów znajdziesz w zielonysklep.com

Przeczytaj także: Płukanka do przyciemniania siwych włosów

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe, Stephanie Tourles, zielone-wydawnictwo.pl

 

 

 

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl