Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ajurweda
  • medycyna alternatywna
  • książki o ajurwedzie
  • kamienie szlachetne
kamienie szlachetne
Perły, diamenty czy szmaragdy?

Czy wiesz, jaką moc mają kamienie szlachetne? Czy wiesz, że wpływają na emocje i oddziałują na siły życiowe? Przeczytaj, jak kamienie szlachetne działają na poszczególne dosze i które warto wybrać dla siebie.

Ajurweda dostosowuje odpowiedni kamień szlachetny w zależności od daty urodzenia. Styczeń to granat, luty to ametyst, marzec to hematyt, kwiecień to diament, maj to agat, czerwiec to perła, lipiec to rubin, sierpień to szafir, wrzesień to kamień księżycowy, październik to opal, listopad to topaz, grudzień to rubin.

Podobnie jak biżuteria, kamienie szlachetne działają najskuteczniej, kiedy mają ponad dwa karaty i podczas noszenia mają kontakt ze skórą. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na drogi pierścionek z kamieniami szlachetnymi lub naszyjnik dwukaratowy albo droższy, to lepiej zdecydować się na większy kamień półszlachetny.

Kamień szlachetny  - Odpowiednik w postaci kamienia półszlachetnego:

rubin – granat

perła – kamień księżycowy

szmaragd – jadeit lub oliwin

żółty szafir – cytryn

żółty topaz – cytryn

diament – przeźroczysty cyrkon lub kwarc

szafir - ametyst

 

Jak kamienie wpływają na dosze

Agat –osłabia kapha. Pomaga chronić się przed lękami i przebudzić się duchowo.

Ametyst – osłabia pitta i wata. Pomaga zrównoważyć emocje i sprzyja poczuciu godności, miłości, współczuciu i nadziei.

Beryl – zmniejsza wata i kapha. Ułatwia przejawianie inteligencji, mocy i prestiżu.

Diament – biały lub bezbarwny pobudza wata i pitta, a łagodzi kapha. Błękitny diament łagodzi pitta, a pobudza kapha. Czerwony pobudza pitta i wzmacnia subtelne wibracje serca, mózgu i tkanek głębokich. Działanie odmładzające wzmacnia aurę i sprawia, że stajemy się piękniejsi i mamy więcej uroku osobistego. Pomaga także pogłębić związki z innymi.

Kamień księżycowy – łagodzi pitta i wata, a nasila kapha. Wpływa uspokajająco na umysł. Łagodzi stres emocjonalny, jest również wskazany w przypadku zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Opal – pozytywnie wpływa zarówno na wata, jak i kapha. Wzmacnia przyjaźń, współczucie, kreatywność i zrozumienie.

Perła – osłabia wata i pitta, a wzmacnia kapha. Wycisza ciało i umysł oraz ma działanie lecznicze, zwłaszcza w chorobach skóry. Oczyszcza krew i dodaje witalności.

Czerwony koral – osłabia wata i pitta, a wzmacnia kapha. Oczyszcza krew i pomaga kontrolować gniew, zazdrość i nienawiść. Dodaje wytrzymałości i odwagi.

Rubin – osłabia wata i kapha. Poprawia koncentrację, siłę umysłu. Wzmacnia wolę i niezależność.

Topaz – osłabia wata. Pomaga złagodzić lęk.

Żółty szafir – wzmacnia energię i witalność oraz ogólnie działa korzystnie na zdrowie, niezależnie od tego, która dosza dominuje. Niebieski szafir – pomaga w odchudzaniu i uspokaja emocje.

Dokonaj odpowiedniego wyboru w zależności od tego, co jest dla ciebie najbardziej wskazane pod względem fizycznym, mentalnych i duchowym, a bez wątpienia znajdziesz takie kamienie, które wydobędą twoje wewnętrzne piękno.

 

Opracowanie na podstawie:

Ajurweda a uroda. Jak być pięknym. Melanie Sachs. Książka ukazała się w serii a-ajurweda.pl, nakładem wydawnictwa A-ti information services, Kraków 2010.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl