Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • kosmetyki naturalne
  • ajurweda Kraków
  • peeling
  • pielęgnacja skóry
kosmetyki naturalne
Peeling - gładka i błyszcząca skóra

Gładka skóra ciała, właściwie pielęgnowana, daje nie tylko większe poczucie komfortu na co dzień niż sucha, łuszcząca się skóra, ale także promienieje zdrowiem, jest elastyczna oraz dłużej wygląda młodo. Dlaczego warto regularnie stosować peeling? Jak w łatwy sposób zrobić naturalny peeling?

W miarę upływu czasu skóra odnawia się w coraz wolniejszym tempie, a zatem złuszczanie jej staje się coraz ważniejsze, jeśli ma być zdrowa i jędrna. Jeśli martwe komórki pozostaną na skórze, mogą się nawarstwiać i stworzyć barierę częściowo nieprzepuszczającą preparatów nawilżających. Taka spragniona skóra łatwiej się marszczy i gwałtownie starzeje.

Istnieją naturalne produkty, które mogą być stosowane w formie peelingu. Sól morska stosowana z umiarem działa na skórę leczniczo, ale może wywoływać uczucie pieczenia i wysuszać skórę podrażnioną, wrażliwą, spieczoną, spierzchniętą od wiatru, cienką i dojrzałą. Także skóra tuż po goleniu lub depilacji będzie piec po kontakcie z solą morską. Peeling solny jest dobry, aby złuszczyć szorstki naskórek na kolanach, łokciach, dłoniach i stopach.

Jako bazę do peelingu można stosować granulowany brązowy lub biały cukier. Oprócz tego że cukier złuszcza przez ścieranie, działa także na poziomie chemicznym: zawiera kwas glikolowy rozpuszczający martwe komórki i oczyszczający skórę.

Stosując peeling, należy uważać, aby nie podrażnić ani nie uszkodzić skóry przez zbyt energiczne pocieranie. Wystarczy łagodny dotyk.

Do naturalnego peelingu można też dodać: glinkę, zmielone płatki owsiane, zmielone nasiona słonecznika.

 

Korzenny peeling wygładzający z brązowym cukrem

Ten peeling to prawdziwa uczta dla zmysłów dla miłośników korzennych aromatów. Pobudzający aromat subtelnie utrzymuje się na ciele nawet po jego zmyciu. Kosmetyk skutecznie złuszcza naskórek, jednocześnie wygładzając i głęboko nawilżając.

Jest zalecany do wszystkich rodzajów skóry, z wyjątkiem trądzikowej. Stosuj ostrożnie w przypadku wrażliwej i zniszczonej cery. Używaj 1-2 razy w tygodniu.

Jakich składników użyć? 1 szklanka brązowego cukru, 1 szklanka białego cukru krystalicznego, 3/4 szklanki bazowego oleju migdałowego (lub sojowego, z orzechów laskowych lub orzechów makadamia), 2 łyżeczki sproszkowanego cynamonu, 2 łyżeczki sproszkowanego imbiru, 2 łyżeczki sproszkowanej gałki muszkatołowej, 40 kropli kardamonowego olejku eterycznego

Jak przygotować? W misce połącz wszystkie składniki z wyjątkiem olejku eterycznego. Dokładnie wymieszaj składniki trzepaczką, aby nie pozostały grudki z cukru lub przypraw. Kropla po kropli wlej olejek eteryczny, mieszając nieustannie. Przełóż łyżką do pojemnika ze szczelna pokrywką.

Jak stosować? Okrężnymi ruchami wcieraj w zwilżoną wcześniej skórę około 1/4-1/2 szklanki preparatu. Spłucz.

Preparatu nie trzeba przechowywać w lodówce, lecz należy zużyć go w ciągu 3  miesięcy, aby zachował świeżość i aromat.

 

Naturalne kosmetyki oparte na ajurwedyjskich recepturach znajdziesz w zielonysklep.com - zobacz tutaj. Wypróbuj też peeling tybetański z dodatkiem soli himalajskiej.

 

Przeczytaj także:

Kwiatowe toniki nawilżające

Cynamon - odrobina luksusu dla skóry

Płatki owsiane dobre dla cery               

 

Opracowanie na podstawie:

Domowe receptury na naturalne kosmetyki. 175 ekoprzepisów na specyfiki ziołowe. Stephanie Tourles. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa a-ti sp. z o.o., Kraków 2016.

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl