Welcome to a-ajurweda.pl - an information service on ayurveda in Polish

We are a Polish publisher of books on ayurveda and information service which aims to spread knowledge of Ayurveda in Poland. We run an Internet and stationary shop with books, natural and ayurvedic products. Our brands:

Please contact us...

Sales of products: sklep@a-ti.pl
Publishing: redakcja@a-ti.pl
Phone: +48 603 440 800

a-ti sp. z o.o
ul. Zamkowa 18/14
30-301 Kraków, Poland
Tax ID: PL 676 246 61 48

×
  • ajurweda
  • partner życiowy
  • odmiennej doszy
  • wyzwanie
partnerstwo, ajurweda, odmienne dosze,
Partner życiowy innej konstytucji to wyzwanie

Jeśli pragniesz, by związek był dla ciebie narzędziem samorozwoju, wybierz partnera, który będzie cię pobudzać i motywować, który da ci to, czego tobie brakuje, i któremu możesz ofiarować energię dopełniającą. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku ty i twój partner będziecie pić, jeść i odpoczywać zupełnie inaczej ze względu na to, że wasze konstytucje się różnią.

 

 

Osoby typu pitta mogą osobom typu wata zapewnić uporządkowanie ich umysłowego chaosu, a osoby o konstytucji wata mogą zapewnić osobom o konstytucji pitta nieustanne wyzwania związane z próbami porozumienia się. Jeśli jednak pojawią się zaburzenia, wiatr doszy wata zdmuchnie ogień doszy pitta i związek zgaśnie lub ogień doszy pitta podgrzeje powietrze doszy wata, w rezultacie czego stanie się ona rozdęta jak balon i albo odleci, albo pęknie. Osoby o konstytucji kapha mogą zapewnić stabilność i równowagę osobom o konstytucji wata, które w zamian mogą je pozbawić ociężałości. Jeśli tak się nie stanie, pojawi się wzajemny chłód. Powietrze wata spowoduje, że kapha przekształci się w upór, natomiast lepkość kapha zaburzy swobodny przepływ wata. Osoby o konstytucji pitta rozgrzewają i pobudzają osoby o konstytucji kapha, a osoby typu kapha wychładzają i obciążają osoby typu pitta. Jeśli jednak pitta jest zbyt gorąca, to kapha zagotuje się, a jeśli kapha jest zbyt wilgotna, to pitta utonie.

Dwie osoby, które wystarczająco długo mieszkają z sobą, przejmują od siebie swoje nawyki i nawet zaczynają podobnie wyglądać. Dwoje partnerów co noc śpiących obok siebie styka się swoimi aurami, nawet jeśli nie łączy ich relacja seksualna. Dzieje się tak ze względu na bliskość oraz na to, że podczas snu przestajemy się bronić. Ta bliskość w niektórych przypadkach może wystarczyć do połączenia się, jeśli parze zależy na związku, lecz siła natury często jest zbyt silna, by pokonać ją wyłącznie za pomocą dobrych intencji.

Na przykład szanse na to, że związek osoby wata z osobą kapha będzie udany, są niewielkie, jeśli nie łączą ich wspólne zainteresowania, takie jak praca lub hobby. Dzięki podobnym zamiłowaniom ich osobowości mogłyby się stopić – co jest niezbędne, aby małżeństwo było udane – ale właśnie tego brakuje w ich związku, gdyż oboje mają za mało ognia.

Problem staje się jeszcze bardziej skomplikowany, kiedy w grę wchodzą konstytucje dwudoszowe, takie jak wata-pitta, pitta-kapha i wata-kapha. Osoba typu wata-pitta tworzy z osobą typu pitta-kapha jeden z najbardziej stabilnych związków – obie mają wystarczająco dużo energii ognia, by z sobą się porozumiewać, a wata jednej strony równoważy kapha drugiej. Osoba o konstytucji wata-kapha oraz osoba o konstytucji pitta-kapha mogą do siebie pasować, chociaż upór wynikający z obecności kapha u obojga partnerów będzie nasilać różnice między nimi. Osoby o konstytucji wata-kapha mogą tworzyć bliski duchowy związek z osobami o konstytucji wata-pitta, lecz ich wspólne życie będzie mniej stabilne, ze względu na to, iż obie podlegają wpływowi wata.

 

Zobacz książki o ajurwedziezielonysklep.com

Przeczytaj także: Jak wybrać partnera życiowego - seksualność?

Opracowanie na podstawie:

Prakriti. Odkryj swoją prawdziwą naturę, Robert Svoboda, zielone-wydawnictwo.pl

Copyright © a-ti sp. z o.o. 2014
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja:
VArts.pl